Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra (page 10)

Lajme nga Zvicra

Gjyqtari Bekim Zogaj gjithandej nëpër ngjarjet e mëdha të futbollit, në Zvicër dhe mbarë Europën

Cyrih, me 21 Shtator 2018 Gjyqtari anësor Bekim Zogaj falë punës, përkushtimit dhe profesionalizimit të treguar në fushë, ka arritur që ta fitoj besimin për t’i referuar ndeshje të rëndësishme të futbollit, qoftë në garat klubeve në Zvicër, por edhe në garat e UEFA-as, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Zogaj nuk …

Read More »

Albertoz Murtajt i besohet suksesi i FC Besës së Biel/Biennes

Biel, me 5 Shtator 2018 Pasi që arriti ta shpëton ekipin nga rënia një kategori më poshtë, drejtuesit e FC Besës së Biel/Biennes i’a kanë besuar suksesin e radhës trajnerit të mirënjohur shqiptar në Zvicër, Albertoz Murtajt, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Gjatë bisedës që kishim me kryesin e klubit, arritëm …

Read More »

Kreu në Kampionat objektivi për FC Kosovën e Cyrihut (Video)

Cyrih, më 5 Shtator 2018 FC Kosova e Cyrihut ka bërë një nisje të mirë në Kampionatin në kategorinë e Parë të Zvicrës, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Me 3 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, ekipi i trajnerit Enver Osmani është duke ecur në rrugën e caktuar për këtë sezon. …

Read More »

FC Besa e Biel/Biennes me Tetë përforcime (Foto)

Biel/Bienne, me 3 Shtator 2018 Kryesia e FC Besës së Biel/Biennes e ka përforcuar ekipin me tetë futbollistë të rinj, për sezonin e ri 2018/19, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Katër përforcime janë në mesfushë, tre në sulm dhe një portier. Më poshtë i keni emrat dhe pozitat e të gjithë …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit (Foto)

  St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohur dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyrën e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesia votoi në …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohhr dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyren e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesija votoi në favor …

Read More »

FC Kosova e Cyrihut i përfundon garat në Kupen e Zvicrës, vazhdon FC Lausanne-Sporti

Cyrih, më 18 Gusht 2018 Humbja nga FC Lausanne-Sporti, FC Kosovën Cyrihut e eliminon nga garat e Helvetiva Kupës së Zvicrës, përcjellin www.radiovala.com dhe www.albsport.ch. Në takimin e 1/32 të finales, në stadiumin Utogrund në Cyrih, ekipi i vetëm shqiptarë në garat e kupës e priti ekipin nga Vaudi, FC …

Read More »

Flet babai i Valon Behramit: 20 vite la zemrën për Zvicrën, por e larguan me një telefonatë

Vetëm para pak javësh, zviceranët shprehnin nevojën për t’i pasur 11 Valon Behramë në përfaqësuesen e tyre. Kjo ishte mënyra më e mirë për helvetikët, që të shprehnin mirënjohje për mesfushorin shqiptar, i cili arriti ta ”fusë në xhep” futbollistin më të shtrenjtë në botë, Neymarin, të cilin nuk e …

Read More »

Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

  Luzern, më 4 Gusht 2018 Albian Ajeti te FC Baseli dhe Shkelqim Demhasaj te FC Luzerni aktualisht janë ndër sulemuesit më të mirë në kampionatin zviceran. Shkelqim Demhasaj që këtë sezon i prinë sulmit të FC Luzernit, ai edhe e arsyeton këtë besim të, trajnerit, René Weiler. Të shtunën …

Read More »