Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra (page 10)

Lajme nga Zvicra

FSHF-ja organizon seleksionime të moshave të reja në Zvicër

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018 Sektori i ekipeve kombëtare pranë FSHF, njofton nisjen e seleksionimeve për ekipet përfaqësuese të Shqipërisë, përcjell Albinfo.ch Përveç se në pesë qytete në vend, seleksionime do të ketë edhe në Zvicër, Itali dhe Greqi. Seleksionimet në Zvicër për datëlindjet 2001 deri 2005/2006, në datën …

Read More »

Zvicër, SFL, java e 15-të: Shënojnë Kasami e Toma fiton Sioni, shënon Bajrami fiton Grasshoppersi (Video)

  E Diel, me 25 Nëntor 2018 FC Sioni edhe në javën e 15-të të Super Ligës së Zvicrës në Futboll ka fituar falë kontributit të futbollistëve shqiptarë, përcjell albinfo.ch, transmetojnë radiovala.com dhe albsport.ch, Me golat e Pajtim Kasamit dhe Bastien Tomas, klubi nga Valisi fitoi 2:1 kundër FC Thunit. …

Read More »

FC Rapperswil Jona e huazon talentin shqiptar të FC Zürich-ut, Lavdrim Rexhepin

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018 FC Rapperswil Jona ekipi nga Brack Callenge Liga e Zvicrës e ka huazuar mesfushorin shqiptar të FC Züriuch-ut, Lavdrim Rexhepin, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Mesfushori 20-vjeçar Lavdrim Rexhepi karrierën e ka nisur te klubi i FC Zürichut. Debutimin te FC Zürichu, Lavdrim …

Read More »

Futbollistja shqiptare Mimoza Hamidi zgjidhet futbolliste e muajit te BSC Young Boysi

E Premte, me 23 Nëntor 2018 Mesfushorja shqiptare Mimoz Hamidi është zgjedhur lojtare e muajit Tetor në ekipin e saj, BSC Young Boysin, ekipin e femrave, përcjell albinfo.ch. Në këtë kampionat, Mimoza ka zhvilluar nëntë ndeshje me BSC Young Boysin në ligën e parë të Zvicrës për Femra NLA. Në …

Read More »

Super goli i Florijana Ismailit për BSC Young Boysin (Video)

  E Enjte, me 22 Nëntor 2018 Sulmuesja e BSC Young Boysit, futbollistja shqiptare Florijana Ismaili ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ligen e Zvicrës për femra, përcjell albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch. Ismaili në minutën e 62-të, topin që ishte i pasuar për të, …

Read More »

Brenda një javë, 12-të futbollistë shqiptarë në tre përfaqësuese të Zvicrës

E Mërkurë, me 21 Nëntor 2018 Përfaqësueset e Zvicrës në Futboll janë të “mbushura” me plotë futbollistë shqiptarë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Duke nisur nga përfaqësuesja A dhe të kategoritë më të reja, janë me dhjetëra futbollistë, një pjesë yje të së tashmes, pjesa tjetër shpresa e të …

Read More »

Katër futbollistë shqiptarë te Zvicra U21, barazimin e siguron Zeqiri

  E Hënë, me 19 Nëntor 2018   Përfaqësuesja e Zvicrës në Futboll, ekipi i gjeneratës deri në 21 vjeç, ka barazuar 1:1 me përfaqësuesen e Francës, në miqësoren e zhvilluar të premten, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com Autor i golit të vetëm për zviceranët ishte futbollisti shqiptar i FC Lausanne-Sportit, …

Read More »

Seferi: Ndjehem fitues ndaj Arslan-it, por verdikti final është vendimtar (Foto)

  E Diel, me 18 Nëntor 2018 Pas përfundimit të ndeshjes së barabartë, dy boksierët Sefer Seferi dhe Firat Arslan kanë zhvilluar konferencë për mediat. Boksieri shqiptar thotë se ndjehet fitues kundër Arslan-it, por verdikti final është vendimtar, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të dashur miq pas një ndeshje …

Read More »

Vëllezërit Marjakaj shkojnë në SHBA në Kampionatin Botëror të Bodybilldingut Natyror

  E Mërkurë, me 14 Nëntor 2018 Dy bodybillderët më të mirë shqiptarë aktualisht, Vëllezërit Valentin dhe MajkëllMarjakaj, të mërkurën udhëtojnë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të marr pjesë në Kampionatin Botëror të Bodybilldingut Natyror(WNBF WorldNaturalBodybuildingFederation) që me 17 Nëntor zhvillohet në Los Anxhelos, njofton Albinfo.ch, përcjellin …

Read More »

Në miqësoren Gjermani –Rusi drejtësinë do ta ndaj gjyqtari shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj

  E Hënë, me 12 Nëntor 2018 Gjyqtari anësor më i mirë shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj do ta ndan drejtësinë në ndeshjen miqësore midis kombëtare së Gjermanisë dhe asaj të Rusisë, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Zogaj është ndihmësi i parë anësor i gjyqtarit të ndeshjes, Sandro Schärerit, ndërkaq ndihmës …

Read More »