Home / Lajme nga Zvicra (page 2)

Lajme nga Zvicra

FC Kosova e Cyrihut i përfundon garat në Kupën e Zvicrës

Cyrih, me 16 Shtator 2017 FC Kosova Cyrih i ka përfunduar garat në Kupën e Zvicrës në 1/16 e finales, pasi që humbi 1:3 në ndeshjen kundër FC Rapperswil-Jona, raporton Gazetari i Radio Valës dhe Albsport.ch, Kasam Selimi, nga Stadiumi Untgrund në Cyrih. Mysafirët pjesën e parë e kanë mbyllur …

Read More »

Përfundon pjesa e parë, FC Kosova 0:2 FC  Rapperswil-Jona

Cyrih, me 16 Shtator 2017 Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kupës së Zvicrës, midis FC Kosova dhe FC Rapperswil-Jona, transmeton nga ndeshja Gazetari i Radio Valës dhe Albsport.ch, Kasam Selimi. Mysafirët kanë epërsi prej 0:2, me golat e shënuar në minutën e 25 dhe 40. 1,421 total views, …

Read More »

Vajzat e Zvicrës fitojnë Vajzat Shqiptare

Elbasan, me 15 Shtator Kombëtarja e Shqipërisë e Femrave është mundur nga Zvicra, shhkruanë Radio Vala dhe Albsport.ch. Zviceranet i kanë mundur vajzat Shqiptare me rezultat 1:4 në ndeshjen e zhvilluar në Elbasan Arena. Për Zvicrën luajti edhe futbollistja e vetëm shqiptare, Florijana Ismaili. Ismaili zhvilloi 45 minuta lojë. Floriajana …

Read More »

Sot zhvillohet përballja e parë Shqipëri – Zvicër

Elbasan, me 15 Shtator 2017 Për here të parë, Kombëtarja Shqiptare e Femrave do të përballet me Kombëtaren e Zvicrës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Botëror Francë 2019. Kjo do të jetë ndeshje e parë e midis dy Kombëtarëve që do të zhvillohet, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch …

Read More »