Home / Lajme nga Zvicra (page 2)

Lajme nga Zvicra

Anulohet ndeshja e nesërme e boksierit shqiptar, Ylli Rashitit

Altsätten, me 17 Nëntor 2017 Është anuluar ndeshja e boksit ku të shtunën në mbrëmje boksieri shqiptar, Ylli Rashiti do të luftonte përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Miq te dashur, më vjen keq me ju tregu se meqi im u anulu. Kundershtari im per shkak nje lendimi u terhjek. Me …

Read More »

Nuri Seferi me 22 Dhjetor rikthehet në Ring

Bern, me 15 Nëntor 2017 Boksier Nuri Seferi pritet ta zhvilloje ndeshjen e fundit të vitit 2017, me 22 Dhjetor, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Në publikimin e fundit në Faqen e tij në Facebook, me fotografi nga Stërvitja në Klubin e tij në Burgdorf, Seferi ka shënuar 22.12.2017. Detaje …

Read More »

Nuri Seferi rikthehet ne Ring me 22 Dhjetor

Bern, me 15 Nëntor 2017 Boksier Nuri Seferi pritet ta zhvilloje ndeshjen e fundit të vitit 2017, me 22 Dhjetor, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Në publikimin e fundit në Faqen e tij në Facebook, me fotografi nga Stërvitja në Klubin e tij në Burgdorf, Seferi ka shënuar 22.12.2017. Detaje …

Read More »

Ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Zvicër – Shqipëri

Biel, me 14 Nëntor 2017 Ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Kualifikuese për Kupën e Botës për Femra, midis Kombëtares së Zvicrës dhe asaj të Shqipërisë, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Çmimi i biletave është nga 10 e deri në 20 Franga. Për të rinjtë deri në 16 Vjeç, …

Read More »

KF Qafa fitues e Turneut në Futboll “Kollara 2017” në Zvicër

Lausen/Basel, me 12 Nëntor 2017 Fitues i Turneut në Futboll të vogël, “Kollara 2017”, është KF Qafa, në vend të Dytë Shoqata Cërvica dhe në vend të Tretë, Kollara, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Turneu i Shoqatës Kulturore Kollara mbaroi me sukses. I falënderojmë të gjithë ata që ndanë kohë …

Read More »

Arnold Gjergjaj “Cobra” me Trajner të ri nga Kuba

Bazel, me 13 Nëntor 2017 Boksieri shqiptar i peshave të rënda në Zvicër, Arnold Gjergjaj “The Cobra”, ka angazhuar trajner të ri, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Është 33 vjeçari Liesen Guzman nga Kuba. Luftën e radhës “The Cobra”, do ta zhvilloje me 9 Dhjetor 2017, në Bazel. Kundërshtari akoma …

Read More »