Home / Lajme nga Zvicra (page 3)

Lajme nga Zvicra

Sulmuesi i ri shqiptar Ilir Zenuni angazhohet te FC Rapperswil-Jona

Rapperswil-Jona, me 2 Shkurt 2018 Ekipi i FC Rapperswil-Jona e ka angazhuar sulmuesin 18-vjeçar nga FC Aarau, Ilir Zenunin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Të dy palët kanë nënshkruar një kontratë për një vjet e gjysmë, deri në Qershor 2019, me një opsion për një vit tjetër. Drejtori sportiv i FCRJ …

Read More »

Florian Kamberi huazohet në kampionatin skocez te Hiberniani

Cyrih/Hibernian, me 31 Janar 2018 Klubi zviceran Grasshoppers e ka huazuar deri në fund të sezonit sulmuesin shqiptar, Florian Kamberin në ekipin skocez Hibernian, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Për mua është një klub i madh, një mundësi e madhe dhe unë jam i lumtur që jam këtu”, ka deklaruar 21 …

Read More »

Arijan Qollaku deri në fund të sezonit te FC Schaffhauseni

Schaffhausen, me 30 Janar 2018 Futbollisti 21 vjeçar Arijan Qollaku gjysmën e dytë të sezoni 2017/18 do ta përfundoje në ekipin e FC Schaffhausenit në Challenge League, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka një kontratë deri në gjysmën e vitit 2019 me FC Grasshopper Zürichun. “FC …

Read More »

Fitim Sadriji me Zvicrën përballë Brazilit

Santos/Brazil, me 26 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës e Futbollit në Rërë, nesër dhe pasnesër me 27 dhe 28 Janar, do të jetë mysafir i Kampionit të Botës, Brazilit. Për zviceranët do të luaje edhe futbollisti shqiptar, Fitim Sadriji, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshjet do të luhen në qytetin e …

Read More »

Albin Sadrijaj rikthehet te FC Zürichu

Cyrih, me 25 Janar 2018 Albin Sadrijaj, është rikthyer në Super Ligën e Zvicrës, te FC Zürichu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet vjeçari Sadrijaj në sezonin vjeshtor kaloi nē ekipin e Ligës së Dytë të Zvicrës, Challenge League, te FC Wohlleni ku zhvilloi vetëm një ndeshje ndaj FC Aaraus. Për …

Read More »

Zvicra do ta nis me Islandën dhe do ta mbaron me Belgjikën

Lozanë, me 24 Janar 2018 Zvicra do të zhvilloje katër ndeshje në UEFA Ligën e Kombeve në vjeshtën e 2018-ës. Në grupin me Belgjikën dhe Islandën, Zvicra do ta nis islandezët që ishin befasia e Kampionatit Europian Francë 2016. Ndeshja do të luhet me 8 Shtator 2018 në Zvicër. Ndeshjen …

Read More »