Home / Lajme nga Zvicra (page 3)

Lajme nga Zvicra

KF Shqiponjat e Langenthal-it në hap me ekipet e kreut (Video)

Langjenthal, me 9 Shtator 2017 KF Shqiponjat e Langenthal-it mbajnë hapin me ekipet e kreut të tabelës në Ligën e 3-të të Rajonit Bern/Jura (Grupi 4). Të Shtunën, futbollistët e trajnerit Bylent Rexhepi në terren mysafir te SV Sumiswald, kanë marr tre pikë të reja. KF Shkqiponja ka fituar me …

Read More »

FC Ilirida Bern i radhit fitoret një pas një

Bernë, me 9 Shtator 2017 FC Ilirida, ekipi shqiptar i Ligës së Tretë të Rajonit Bern/Jura (Grupi i 3-të), vazhdon të shënoje rezultate shumë të mira dhe seri me fitore të njëpasnjëshme. Gjatë fundjavës, FC Ilirida ka shënuar fitoren e katërt në Kampionat, e treta më radhë, shkruajnë Radio Vala …

Read More »

Fitorja e parë për FC Tetova Cyrih

Cyrih, me 12 Shtator 2017 Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, FC Tetova, klub i Ligës së Tretë të Cyrihut ka shënuar fitoren e parë, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Dyzet e pesë minutat e para FC Tetova dhe Espaniol Iberia kanë luajtur baras, me nga një gol të shënuar, fillimisht …

Read More »