Breaking News
Home / Lajme nga Zvicra (page 30)

Lajme nga Zvicra

“Kimbo” gati për ndeshjen e ditës së Shtunë (Video)

Luzern, me 6 Mars 2018 Katër ditë para ndeshje për titullin ISKA SM kundër serbit Branko Kojic, Kik Boksieri Sazan Memedi Kimbo shprehet i gatshëm për këtë luftë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet më qytetin e Luzernit, me 10 Mars 2018 @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch 4,497 total views, …

Read More »

Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Trübbach, me 4 Mars 2018 Shtatë gola janë shënuar në takimin miqësor midis ekipeve shqiptare, FC Bashkimit 99 dhe KF Labinotit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Të parët kanë kaluar mysafirët në epërsi në minutën e 16-të. Vendasit e barazojnë rezultatin në minutën e 27-të. Ekipi i KF Labinotit pesë minuta …

Read More »

Përparim Avdili zgjidhet Deputet i Kuvendit të Cyrihut

Überwältigt!!!!!!! Liebe Freunde – ich bin im Gemeinderat der Stadt Zürich gewählt 🙂)) Vieeeelen herzlichen Dank allen und jedem für jede Gratulation und jede Unterstützung!! Ich kann leider nicht alle Nachrichten im Moment persönloch beantworten – merci an alle!!!! Herzlich und in Begeisterung, Përparim ———————————————————– Miq e dashamire! Ju falenderoj nga …

Read More »

FC Diaspora fiton miqësoren me FC Besën e Bielit

Biel, me 4 Mars 2018 Dy ekipet shqiptare fqinje, FC Besa e Biel/Biennit dhe FC Diaspora e Delemontit kanë zhvilluar ndeshje miqësore, ku kanë ngadhënjyer mysafirët me rezultat 2:5. K.S @Radio Vala @Albsport.ch 1,191 total views, no views today

Read More »

KF Bashkimi Siebnen përgatitet në Spanjë (Video)

Benicasim, Spanjë, me 3 Mars 2018 Ekipi i KF Bashkimit (SC Siebnen) të Siebnenit po qëndron në Benicàssim të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore para fillimit të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. KF Bashkimi garon në Grupin e 2-të të ligës së 4-r të Cyrihut. K.S @RadioVala @Albsport.ch …

Read More »

Lika mungon sonte ndaj FC Lausannes

Cyrih, me 3 Mars 2018 Mesfushori i Grashoppersit, Bujar Lika do të mungoje sonte në ndeshjen e kampionatit kundër FC Lausannes, për shkak të kartonëve, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Prej ardhjes nga klubin nga Cyrihu, Bujar Lika ka qenë titullar në formacion te ekipi i Murat Yakinit. Ndeshja midis Grasshoppersit …

Read More »