Home / Lajme nga Zvicra (page 30)

Lajme nga Zvicra

Humb FC Prishtina Bern, ngec 4-r pikë prapa vendit të parë

Allschwil, me 9 Tetor 2016 Ka marr edhe humbjen e tretë në Kampionat ekipi i FC Prishtinës së Bernës, në Javën e 9-të të Ligës së 2-të Interregional të Zvicrës (Grupi i 3-të). Një gol i pranuar nga ekipi konkurrent FC Allschwil, i ka kushtuar me humbje të 3 pikëve …

Read More »

Boksierët shqiptar Egzon Maliqaj dhe Ukë Smajli shkruajnë hisotori për Zvcirën, për herë të parë i sjellin medaljen e Bronxtë nga Kampionati Botëror në Tailandë

Chiang Mai/Tailandë, me 7 Tetor 2016 Dy boksierët e vetëm shqiptarë të cilët morën pjesë në Kampionatin e 7-të Botëror të Boksit për Universitete që mbahet në Chiang Mai të Tailandës, Egzon Maliqaj dhe Ukë Smajli kanë shkruar kanë hyrë në historinë e Zvicrës, duke i fituar për herë të …

Read More »

Intervistë me z. Skender Thaqi, Sekretar i Përgjithshëm i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër

Thaqi: Do të dëshmojmë se Komuniteti shqiptar në Zvicër ka një përvojë të shkëlqyer në organizimin e aktiviteteve madhështore si dhe në prezantimin e projekteve aktuale me konkludime dhe rezultate konkrete të një procesi ekonomik mbarëkombëtare shqiptarë me vlerë ekonomike dhe atdhetare, gjegjësisht në dobi të të gjithë pjesëmarrësve dhe …

Read More »

Nga Tailanda për Albsport.ch flet Boksieri Egzon Maliqaj: Me zemren e shqiptarit që e kam, besoj se do të fitoj të Premten ndaj kundërshtarit nga Kazakistani

Chiang Mai, me 6 Tetor 2016 Boksieri shqiptar Egzon Maliqaj të Premten do të lufton kundër kundërshtarit nga Kazakistani në Gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror të Boksit pë Universitete. Në një prononcim ekskluziv nga Chiang Mai i Tailandës atje ku mbahet Kampionati, boksieri Egzon Maliqaj thotë se me zemren e shqiptarit …

Read More »

Boksierët shqiptarë të Zvicrës Egzon Maliqaj dhe Ukë Ismajli të Mërkurën zhvillojnë luftat e para në Kampionatin Botëror në Tailandë

Chang Mai, Tailandë, me 4 Shtator 2016 Boksierët shqiptarë në Zvicër, Egzon Maliqaj dhe Ukë Ismajli po marrin pjesë në Kampionatin e 7-të Botëror të Boksit për Universitete që po mbahet në Chang Mai të Tailandës, transmeton Albsport.ch. Një ditë para ndeshjeve të para në Tailandë, Egzoni dhe Uka kanë …

Read More »