Home / Lajme nga Zvicra (page 41)

Lajme nga Zvicra

Sonte ndeshja e parë Irlandë e Veriut – Zvicër

Belfast, me 9 Nëntor 2017 Sonte me fillim në 20:45, në Windsor Park në Belfast, do të zhvillohet ndeshja e parë shtesë (PlayOff) midis Irlandës së Veriut dhe Zvicrës. Ndeshja luhet për të siguruar një vend në kampionatin Botëror, Rusi 2018. Për Zvicrën pritet të luajnë edhe katër futbollistët shqiptarë, …

Read More »

FC Iliria Solothurn, Organizon turneun Futsal “Pavarësia Cup 2017”

Solothurn, me 8 Nëntor 2017 Edhe këtë vit, Klubi Futbollistik Iliria e Solothurnit, në fund të muajit Nëntor, Organizon Parvarësia Cup në Futsal, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Paraqitja e ekipeve është deri me 20 Nëntor. “Garat do të luhen në gjashtë grupe, ndërsa fituesit e grupit do të kualifikohen …

Read More »

Jasin Ferati, Nën Kampion i Zvicrës në Automobilizëm (Video)

Winthertur, me 7 Nëntor 2017 Në renditjen e përgjithshme të kampionatit zviceran të Automobilizmit për vitin 2017, automobilisti Jasin Ferati është renditur i dyti në Kategorinë X30, duke u shpallur kështu Nën Kampion i Zvicrës, transmetojnë ekskluzivisht Radio Vala dhe Albsport.ch. Nga shtatë garat e zhvilluara këtë vit, automobilisti i …

Read More »

FC Dardania e Baselit me triumf e përfundoi sezonin vjeshtor

Bazel, me 4 Nëntor 2017 FC Dardania e Baselit me fitore 2:1 ndaj FC Türkgücü Basel e ka mbyllur sezonin vjeshtor në Ligën e 2-të Zvicrës Veriperëndimore, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Me 22 pikë, FC Dardania renditet e pesta në Tabelë, shtatë pikë vendit të parë. K.S /Radio Vala …

Read More »