Home / Lajme nga Zvicra (page 5)

Lajme nga Zvicra

Mr.Futboll, ekipi Fitues i turneut të FC Dardanisë së Baselit

Basel, me 21 Janar 2018 Ka përfunduar turneu i 3-të Tradicional në Futsal organizuar nga FC Dardania në Basel dhe fitues ka dalë ekipi Mr. Futboll, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendin e dytë dhe të tretë e kanë fituar FC Kosova dhe Klybeck Cafe&Bar. Ekipi më ferplay është zgjedhur Papa …

Read More »

Ekipi i Dardanisë ka nisur me përgatitjet për pranveror (Video)

Basel, me 18 Janar 2018 Ekipi i FC Dardanisë së Baselit nën drejtim të trajnerit, Kurtishi i ka nisur përgatitjet për sezonin pranveror në Ligen e Dytë të Zvicrës Veriperëndimore, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Punë e madhe e stafit teknik në krye me Trajnerin Cimran Kurtishi. Faleminderit Stafit Teknik faleminderit …

Read More »

Jetmir Krasniqi i bashkohet FC Luganos në Super Ligën e Zvicrës

Lugano, me 15 Janar 2018 Mbrojtësi i krahut të djathtë, Jetmir Krasniqi është futbollisti i radhës shqiptar që do të luaje në Super Ligën e Zvicrës. Krasniqi do të luaje sërish në rajonin Ticino, por tani për FC Luganon, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ai ka nënshkruar një Kontratë dyvjeçare me …

Read More »