Home / Lajme nga Zvicra (page 5)

Lajme nga Zvicra

FC Prishtina me fitore e mbyll sezonin vjeshtor (Video)

Bern, me 5 Nëntor 2017 FC Prishtina me fitore 2:0 e ka mbyllur sezonin vjeshtor në Ligën e 2-të Interregional të Zvicrës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Ekipi i trajnerit Albertoz Murtaj ka ngadhënjyer kundër ekipit FC Muri-Gumligen. Kjo është fitorja e tretë për FC Prishtinën në sezonin 2017/18. Për …

Read More »

FC Kosova lëshon pikë ndaj ekipit në vendin e 12-të

Cyrih, me 4 Nëntor 2017 FC Kosova e Cyrihut ka marr vetëm një barazim pa gola në ndeshjen ndaj ekipit të vendit të 12-të, USV Eschen/Mauren. Ndeshja është mbyllur me barazaim 0:0. Kosova ka 18 pikë në 13 ndeshjet e zhvilluara dhe renditet e pesta. K.S /Radio Vala /Albsport 705 total …

Read More »

Pajtim Kasami i siguron një pikë Sionit (Video)

Sion, me 4 Nëntor 2017 Dhjetë minuta para përfundimit të ndeshjes së javës së 14-të në Super Ligën e Zvicrës, Pajtim Kasami i ka siguruar një pikë klubit të tij FC Sionit në ndeshjen ndaj FC Zurichut. Pas asistimit nga Salih Uçan, Kasami shënoi golin e barazimit 1:1, në minutën …

Read More »

Valon Fazliu deri në fund të sezonit 2017/18 te FC Rapperswil-Jona

Cyrih, me 4 Nëntor 2017 FC Grasshopper, ekipi nga Cyrihu që garon në Super Ligën e Zvicrës, ka lejuar mesfushorin sulmues Valon Fazliun në formë huamzimi deri në fund të sezonit 2017/18 te ekipi i Challenge Ligë, FC Rapperswil-Jona, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Faliu vjen nga shkolla e FC …

Read More »

FC Iliria në Gjysmëfinale të Kupës së Solothurnit

Solothurn, me 25 Tetor 2017 FC Iliria ka siguruar kualifikimin në Gjysmëfinale të Kupës së Solothurnit në Futboll, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Me një fitore të lartë 0:4, FC Iliria e ka mundur FC Balsthal në terren vendas. Avdi Halili ka çuar në epërsi Ilirinë në minutën e 39-të. …

Read More »

KF Shqiponja fiton derbin lokal ndaj Herzogenbuchsee

Langenthal, me 21 Tetor 2017 Ka mjaftuar një gol i Futbollistit/Trajnerit Bylent Rexhepi për fitoren e KF Shqiponja Langjenthal në derbin kundër FC Herzogenbuchsee, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Goli i fitores nga Rexhepi është shënuar në minutën e 33-të. Me 17 pikë, KF Shqiponja radhitët e pesta në tabelë, …

Read More »

FC Kosova tregon fuqinë në Wintherthur

Wintherthur, me 21 Tetor 2017 FC Kosova e Cyrihut ka fituar në terren të FC Winthertur me rezultat 0:4. Me gjithë se rezultati duket i lartë, të gjithë golat janë shënuar në 30 minutat e fundit të ndeshjes. Për dhjetë minuta, Almir Murati, në minutën e 67 dhe 76 dhe …

Read More »