Breaking News
Home / Lajme / Gostivar

Gostivar

Musliu-Bejtullai, dy komandantët e ri të Maqedonisë në mbrojtje

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot në “Telekom Arena” në Shkup mundi Armeninë me rezultatin 2:0 në ndeshjen e dytë të grupit të katërt në Ligën “D” të Ligës së Kombeve. Ishin Alioski dhe Pandev ata që menduan për fitoren e “verdhekuqve” në këtë ndeshje, në të cilën një super paraqitje bëri …

Read More »

Zaev: Dalja në referendum është obligim

Dalja në referendum është obligim, ndërsa mosdalja në referendum dhe qëndrimi në shtëpi është vepër qyqare dhe papërgjegjësi ndaj shtetit. Me rrumbullakësimin e “po”-së do ta sigurojmë Maqedoninë dhe do t’i sigurojmë ardhmëri, porositi Zoran Zaev, lideri i LSDM-së dhe kryetar i Qeverisë së RM-së nga tubimi “Së bashku për …

Read More »

Bekteshi: Kompanive vendore, u mundësojmë të zgjërojnë kapacitetet e tyre prodhuese

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot ka zhvilluar një vizitë pune në fabrikën e specializuar për prodhimin e dyshekëve “Almero” në Gostivar, që përfaqëson një biznes të suksesshëm vendor në fushën e industrisë prodhuese. Ministri Bekteshi në takimin me menaxhmentin e fabrikës, ka njoftuar ata me Ligjin për mbështetje financiare …

Read More »

LDFM – Perëndim dhuron derbi lokal në Gostivar

Java e tretë në Ligën e Dytë – Perëndim do të kalojë nën hijen e derbit lokal të Gostivarit, midis ekipit të Genç Kalemler dhe Gostivarit. Ekipi i udhëhequr nga trajneri Mensur Jakupi në këtë ndeshje futet si lider, pasi në dy ndeshjet e para ishte i pagabueshëm, duke mundur …

Read More »

U mbajt manifestimi Tradicional KORITA FESTON 2018

Koritë/Gostivar, më 29 Korrik 2018 Të dielën e fundit të Korrikut, në fshatin Koritë të Gostivarit u mbajt manifestimi i pestë Tradicional KORITA FESTON 2018. Qindra karitas, vendali, të shpërngulur në vendbanime tjera të Gostivarit dhe Tetovës, mërgimtarë të migruar nëpër Europë që janë me rrënjë dhe origjinë nga ky …

Read More »

Gostivari barazon në miqësoren kundër Bregallnicës

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft …

Read More »

Sot Gostivari do të zhvilloj ndeshje kontrolluese ndaj Bregalnicës nga Shtipi

Sot në ora 17:30 në stadiumin e qytetit Kf Gostivari do të zhvilloj ndeshjen e radhës kontrolluese kundër ekipit të Bregallnicës nga Shtipi. Të besuarit e teknikut Jakupi pas qëndrimit 10 ditorë dhe përgaditjeve intezive në kompleksin sportiv Bistra në Mavrovë kthehen në shtëpi për tu përgaditur për fazen e …

Read More »

Filloi aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gostivar

Ka filluar sot aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në territorin e komunës së Gostivarit. I pari ndërtim i cili u prish sot, ishte një murrë në lagjen Pitarnicë që ishte ndërtuar pa leje përkatëse dhe në vendin e paraparë për rrugë. Me prishjen e këtij muri, në fakt …

Read More »

Makedonija Gj.P fiton Vardarin, Ilirid Ademi dhe Sabit Bilalli paraqiten si titullarë

Vardari ka pësuar disfatë minimale 0:1 në miqësoren ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit të zhvilluar gjatë ditës së djeshme në lagjen Aerodrom. Ishte kjo kontrolluesja e parë për skuadrën “kuqezi” nga Shkupi që pas eliminimit në ndeshjet e Liga Europa nga Pjuniku, në të cilën sërish nuk i’a dolën të shënojnë. …

Read More »