Home / Gostivar

Gostivar

21 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2018 – Sot pas plotë 21 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë ngjarjet e përgjakshme të 9 korrikut të vitit 1997, përcjell RadioVala. Sot e para 18 viteve, qytetarët shqiptarë të Gostivarit u mblodhën përpara godinës komunale për të protestuar në mënyrë paqësore kundër heqjes së flamurit …

Read More »

Elezi: Aleanca, VMRO dhe TDP janë pakicë në këshillin e Gostivarit

Këshilltari i RDK-së në këshillin komunal të Gostivarit, Enis Elezi, ka sqaruar situatën e krijuar në formimin e shumicës së re në Gostivar, pasi Kryetari i posazgjedhur i Gostivarit, Arben Taravari nuk arriti të formojë shumicë në Kuvend, shkruan Fakte. Elezi ka akuzuar Taravarin se është ky i fundit dhe …

Read More »

Bejta: BDI në Gostivar ka strukturë dinjitoze dhe mbi të gjitha strukturë të organizuar dhe shumë të shëndoshë

Gostivar, me 1 Nëntor 2017 Tre ditë pas përfundimit të Zgjedhjeve Lokale, Kryetari i Degës së BDI-së në Gostivar, Nevzat Bejta ka takuar Kryesinë dhe Strukturat e BDI-së në Gostivar. “Jam krenar me kryesinë, strukturat e nëndegëve dhe anëtarësinë në përgjithësi të Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar. Gostivari ka …

Read More »

​Dorëheqja dinjitoze e Bejtës ! Shkruan Sefer Tahiri

Dorëheqja dinjitoze e Bejtës ! E njoha në vitin 2002, kur erdhi në Kuvend si deputet. E njoha nga replika e ashpër që pati atë kohë me Menduh Thaçin, kur përcjellja punën e Kuvendit të Maqedonisë. Më 12 tetor, 2017, para zgjedhjeve pata shkruar: Nevzat Bejta, padyshim politikan që dalllohet …

Read More »

Ahmeti në Çegran: Të mbështetet projekti i Nevzat Bejtës (Video)

Gostivar, me 24 tetor – 2017 “Mendoj se është në të mirë të Çegranit dhe Gostivarit në përgjithësi që të mbështetet projekti i Nevzat Bejtës dhe u them me sinqeritetin më të madh që Bashkimi Demokratik për Integrim, i tërë ekzekutivi, grupi parlamentar dhe unë personalisht, Ali Ahmeti i qëndrojmë …

Read More »