Home / Gostivar (page 20)

Gostivar

Donacion i mërgimtarëve të Gostivarit për institucionet e qytetit

Gostivar, me 10 Gusht 2016 Mirësia e mërgimtarëve të Gostivarit nuk ka fund. Edhe pse ato jetojnë dhe veprojnë përkohësisht jashtë vendlindjes, me mendje dhe me shpirt janë tek vendlindja e tyre. Sot prita në kabinetin tim mërgimtarin nga Gostivari, Nezir Nuhiji me punë të përkohshme në Zvicër. Ai ka …

Read More »

Prezantohet Plani i përzgjedhur ideor për sheshin e qytetit në Gostivar

Gostivar, me 10 Gusht – 2016 Përmes një konference për shtyp, udhëheqësi i Sektorit për urbanizëm, komunikacion, veprimtari komunale dhe mbrojtje të mjedisit jetësor në Komunën e Gostivarit, Jeton Salija prezantoi planin e përzgjedhur ideor për sheshin e qytetit në Gostivar. Salija bëri me dije që konkursi për zgjedhjen ideore …

Read More »

Komuna e Gostivarit shpreh ngushëllime për familjen Preshova

Për shkak të vdekjes tragjike anulohet “Nata e të Rinjve” Gostivar, me 4 Gusht – 2016 Me pikëllim të madh pranuan lajmin për vdekjen e 26 vjeçarit, Veton Preshova. Komuna e Gostivarit dhe kryetari i komunës z. Nevzat Bejta, familjes, të afërmive, miqve, shokëve dhe të gjithë atyre që e …

Read More »

Kryrtari Bejta takoi poetët pjesëmarrës në Natën e Poezisë

Gostivar, me 1 Gusht – 2016 Në nder të pjesëmarrjes në manifestim dhe vizitës në qytetin e Gostivarit, kryetari, z. Nevzat Bejta pritini në kabinetin e tij poetët e pranishëm në manifestimin letrar “Vardar – rrjedhin vargjet”, që realizohet në suaza të manifestimit katërditor “Gosfest”, në qytetin e Gostivarit. “Sot …

Read More »

Gosfest, u mbajt manifestimi letrar “Vardar – rrjedhin vargje”

Gostivar, me 1 Gusht – 2016 Me pjesëmarrje të poetëve nga mërgata shqiptare dhe poetëve nga rajoni i Gostivarit dhe Tetovës, të dielën në mbrëmje u mbajt edicioni i dytë i natës së poezisë “Vardar – rrjedhin vargje”, që realizohet në kuadër të manifestimit dedikuar ardhjes së mërgimtarëve në vendlindje“Gosfest”. …

Read More »