Home / Komunat (page 18)

Komunat

Mexhiti takon shefat e shtabeve komunale të Zonës zgjedhore numër 5

Strugë, me 19 dhjetor 2015 Pas vendimit të kryesisë qëndrore të Bashkimit Demokratik për Integrim për emërimin e nënkryetarëve të partisë për koordinatorë të Zonave zgjedhore, gjegjësisht Teuta Arifi në zonën 1, Sadulla Duraku në zonën 2, Izet Mexhiti në zonën 5 dhe Nevzat Bejta në zonën 6, menjëherë filluan …

Read More »

Komuna e Çairit furnizoi 500 banka dhe karrige për shkollat fillore

09.12.2105, Shkup Nxënësit e shkollave fillore në Komunën e Çairit do të fitojnë inventar të ri shkollor. Komuna e Çairit furnizoi mbi 500 banka dhe karrige, të cila do t’ju shpërndahen të gjithave shkollave fillore. Ky aksion i Komunës së Çairit është pjesë e programit për përmirësim dhe modernizim të …

Read More »

Ahmeti: Në zonën e Tetovës kanë siguruar 4 investitor

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë Kryetaren e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Mbrojtje të Parlamentit Norvegjez, zonjën Anniken Huitfledt. Kryetari Ahmeti dhe zonja Huitfledt disktuan rreth situatës aktuale politike, zbatimit të marrëveshjes së qershorit dhe korrikut, integrimit …

Read More »

Mbyllen shkollat dhe kopshtet në Tetovë për shkak të ndotjes

Tetovë, 16 dhjetor 2015 – Për shkak të koncentrimeve të larta të PM 10 grimcave të dëmshme në ajër, që disa herë e tejkalojnë nivelin e lejuar për një kohë të gjatë, Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës sot mori vendim për ndërprerje të mësimit …

Read More »

Përurohen dy rrugë të reja në Komunën e Haraçinës

Haraçinë, me 19 dhjetor 2015 Një delegacion qeveritar i udhëhequr nga Ministri i Ekonomisë Bekim Neziri, Ministri i Pushtetit Lokal Lirim Shabani, Zëvendës-ministri i Trasportit dhe Lidhjeve  Nimetulla Halimi, sot zhvilluan një vizitë pune në Komunën e Haraçinës, ku së bashku me kryetarin e Komunës së Haraçinës Brahim Ajvazi, lëshuan …

Read More »

Nuk rritet çmimi i biletave në NPQ me sistemin e ri për pagesë

Shkup, 19 dhjetor 2015 – Çmimi i biletës në autobusët e Ndërmarrjes publike të qarkullimit NPQ Shkup, e cila blihet te shoferi edhe pas vendosjes së sistemit të ri elektronik, nuk do të ndryshohet dhe do të jetë 35 denarë, e jo 60 denarë, siç u paralajmërua paraprakisht, parashikon Propozon …

Read More »

Tetovarët edhe sot në protestë për shkak të ndotjes

Tetovë, 18 dhjetor 2015 – Në Tetovë edhe sot u mbajt protestë e organizuar nga organizata joqeveritare Eko guerila për shkak të ndotjes së ajrit në qytet. Kryetari i Eko guerilas Arianit Xhaferi në emër siç tha të qytetarëve të mbledhur në sheshin në Tetovë kërkoi nga Ministria e Mjedisit …

Read More »

Kontroll i policisë dhe DAP-it në bastoret e Tetovës

Tetovë, 7 dhjetor 2015  Tre bastore sportive të cilat pa paraqitur dhe pa licenca kanë organizuar lojëra të fatit kanë qenë lendë të kontrollit të akcizave të cilat policia dhe përfaqësues të Drejtorisë për të Ardhura Publike e kanë zbatuar mbrëmë në periudhën mes orës 20 dhe 23 në Tetovë, …

Read More »

USHT e përmbylli fushatën e aktiviteteve për parandalimin e virusit HIV/AIDS

Tetovë, 9 dhjetor 2015  Grupi shkencor dhe Parlamenti studentor i Fakultetit të Shkencave të Mjekësisë, sot përmes një ligjërate, me temë “Kundër sidës”,  të prezantuar nga studentët, Vjosa Xhaferi dhe Albert Maqellara, e kanë përmbyllur fushatën e aktiviteteve që e kanë organizuar për nder të 1 Dhjetorit, Ditës botërore të …

Read More »