Home / Komunat (page 3)

Komunat

Hapet fabrika e ujit në Dibër, investim prej 14 milionë eurosh

Dibër, 19 shtator 2016 Në afërsi të fshatit Gajre të Dibrës është hapur fabrika për prodhimin e ujit të pijshëm të ambalazhuar “Maya” të kompanisë kroate Mali Loshinj. Investimi fillestar ishte 300.000 euro, ndërsa 7,7 milionë eurot e vlerësuara arritën në 14 milionë euro për 3,5 vjet, aq sa zgjati …

Read More »

Investime infrastrukurore në lagjen Drenovec të Tetovës

Tetovë, 31 gusht 2016 Punimet për asfaltimin e rrugës “151” në lagjen Drenovec të Tetovës, të cilat filluan gjatë ditës së djeshme, pritet të mbarojnë sot, njoftuan nga Komuna e Tetovës. Kjo rrugë e cila për më shume se 3 dekada nuk ishte prekur, sot përfundimisht mori një pamje dhe …

Read More »

Pastrohen mjediset e vërshuara në Komunën e Vrapçishtit

Vrapçisht, me 22 gusht 2016 Sot në f.SANAKOS,nga reshjet e shumta në një çast,u vërshuan disa rugica,obore dhe disa bodrume. Shtabi i krizës pranë Komunës së Vrapçishtit në teren bashk me qytetarët për të ndihmuar banorët e prekur nga kjo fatkeqësi natyrore. Kryetari i Komunës së Vrapçishtit z.BAJRAM KADRIJA falemenderon …

Read More »

Komuna e Çairit furnizohet me vetura elektrike

Çair, me 22 gusht 2016 Komuna e Çairit është institucioni i parë në Republikën e Maqedonisë që është pajisur me vetura elektrike. Këtë sot e theksoi në konferencën për media Kryetari i Çairit Izet Mexhiti në konferencën e mbajtur për mediat. Përveç tjerash ai tha: “Sot bëjmë promovimin e katër …

Read More »