Home / Lajme

Lajme

Nevzat Bejta e nis fushatën me takime të drejtëpërdrejta

Gostivar, me 25 Shtator – 2017 Kandidati për Kryetar Komune nga radhët e BDI-së në Gostivar, z. Nevzat Bejta sot edhe zyrtarisht filloi fushatën zgjedhore nga qendra e qytetit “Ditën e parë të fushatës edhe zyrtarisht e filluam nga qendra e qytetit, nga ku paralajmëruam ndërtimin e sheshit të ri. …

Read More »

Ylli Rashiti shënon fitoren e 9-të në Boksin Profesional

Frauenfeld, me 23 Shtator 2017 Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Ylli Rashiti ka shënuar fitoren e 9-të në Boksin Profesional, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. 25 vjeçari Rashiti në Festhalle në Frauenfeld, ka mposhtur ukrainasin, Artem Redko i cili ka 21 fitore, 8 humbje dhe 3 barazime. E ndërkaq …

Read More »

Sazan Memedi për 40 sekonda e shtriu për toke kundërshtarin (Video)

Frauenfeld, me 23 Shtator 2017 Ndeshja e radhës e Kik Boksierit gostivaras, Sazan Kimbo Memedi zgjati vetëm 50 sekonda. Para publikut në Festhalle në Frauendeld të Zvicrës, “Kimbo”, pa mos u bërë një minutë i plotë i lojës e rrëzoi në dysheme kundërshtarin e tij, Georgia Vlahodimos, shkruajnë Radio Vala …

Read More »

Shtegdalja u shndërrua në Urë bashkëkohore në Gostivar

Gostivar, me 13 Prill – 2017 U inaugurua ura e re mbi lumin Vardar si dhe rruga që lidh dy pjesët e qytetit të Gostivarit 13 Në prani të qindra qytetarëve të Gostivarit, mysafirëve dhe delegacionit të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Gostivarit, z. Nevzat Bejta të enjten u …

Read More »

Rregullimi i Gostivari filloi nga hyrja e Qytetit

Gostivar, 29 Prill 2013 Janë rregulluar dhe zbukuruar pjesët anësore – trekëndëshve në hyrje të Gostivarit. Janë mbjellë drunjë, lule dhe është bërë rregullimi i trotuarit në njërën anë trekëndëshit. Kryetarit i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta dhe drejtori i ndërmarrjes Publike “Komunalec”, Memedali Xhaferi, dolën në terren për të …

Read More »