Home / Lajme

Lajme

Sonte, FC Baseli – Manchester Unitedi

Basel, me 22 Nëntor 2017 Sonte me fillim në ora 20:45, në St. Jakobs Park në Basel, në kuadër të Ligës së Kampionëve, në Grupin A, do të ndeshen FC Baseli dhe Manchester Unitedi. Manchester Unitedi është në vendin e parë në Grupin A me 12-të pikë, ndërsa FC Baseli …

Read More »

Baseli dhe Manchester Unitedi janë përballur pesë herë

Bazel, me 22 Nëntor 2017 FC Baseli dhe Manchester Unitedi, sonte me fillim në ora 20:45 do të përballen në St. Jakobs Park në Basel, në kuadër të ndeshjes së pesë të Ligës së Kampionëve Europian në Futboll, Grupi B. Ekipi zviceran dhe ai anglez gjerë me sot janë ndeshur …

Read More »

Taulant Xhaka mungon ndaj Manchester Unitedit

Basel, me 21 Nëntor 2017 Mesfushori shqiptar i Bazelit, Taulant Xhaka për shkak të suspendimit të kartonave të verdhë, do të mungoje në përballjen me gjigantin Manchester Unitedin në ndeshjen e ditës së Mërkurë, në kuadër të Ligës së Kampionëve, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch Në javën e katër kundër …

Read More »

Video Paralajmëruese për ndeshjen Zvicër – Shqipëri, femrat (Video)

Biel/Bienne, me 21 Nëntor 2017 Të Martën e ardhshme, me 28 Nëntor 2017, në Stadiumin Tisot Arena në Biel/Bienne, do të përballën Kombëtarja e Zvicrës dhe ajo e Shqipërisë, në Kategorinë e femrave, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Ndeshje luhet në kuadër të ndeshjeve Kualifikuese për Kupën e Botës, Francë …

Read More »

Hermes Lamaj përforëcimi i parë i KF Dardanisë së St.Gallenit

St. Gallen, me 20 Nëntor 2017 Hermes Lamaj është përforcimi i parë i Klubit Futbollistik Dardania e St.Gallenit në Zvicër, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Tani është zyrtare, mbrojtësi Hermes Lamaj, menjëherë do të lëvizë nga FC Bischofszell në KF Dardania SG. Ne i dëshirojmë Hermesit gjitha të mirat në …

Read More »