Breaking News
Home / Lajme / Gostivar

Gostivar

Albin Alili, në mesin e dhjetë hendbollistëve me më shumë gola në Ligën e Zvicrës

  E Mërkurë, 14 Nëntor 2018 – 12:00 Kasam Selimi Hendbollisti shqiptar më i mirë në Zvicër, Albin Alili, po shkëlqen edhe në ekipin e ri, FC Gc Amicitia Zürich, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Te ekipi i tij, Albini është golashënuesi më i mirë, me 31 gola nga …

Read More »

FC Kosova e Neuchatelit në garë për vendin e parë

E Premte, me 9 Nëntor 2018 Ekipi i vetëm shqiptar në Kantonin e Neuchatelit në Zvicër, FC Kosova është një nga pesë ekipet e para që e udhëheqin kreun e tabelës në ligën e 4-të. Kosova ka përfunduar vetëm dy pikë larg pozitës së parë në tabelë, me pikët të …

Read More »

Alumni-t e UEJL-së, yjet e suksesit në botë

Тë mërkurën (10 tetor) rektori i Universiteti të Evropës Juglindore (UEJL), Akad. Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti, dekani i Fakultetit të Shkencave dhe Teknologjive Bashkëkohore, Prof. Dr. Adrian Besimi dhe koordinatori i projekteve në Parkun Teknologjik të UEJL-së , Prof. Dr. Azir Aliu, pritën në një takim miqësor, ligjëruesin nga Universiteti …

Read More »

Gostivari pasurohet edhe me një akademi për portjer

Nga data 15.10.2018 (e Hënë) në Gostivar do të fillon me punë akademia për portjer të futbollit “Number One” e cila do të udhëhiqet nga trajneri i mirnjohur dhe me shumë përvojë , z.Mersim Zendeli. Në këtë akademi do të bëhet zbulimi dhe krijimi i talenteve të rrinj, puna do të …

Read More »

Musliu-Bejtullai, dy komandantët e ri të Maqedonisë në mbrojtje

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot në “Telekom Arena” në Shkup mundi Armeninë me rezultatin 2:0 në ndeshjen e dytë të grupit të katërt në Ligën “D” të Ligës së Kombeve. Ishin Alioski dhe Pandev ata që menduan për fitoren e “verdhekuqve” në këtë ndeshje, në të cilën një super paraqitje bëri …

Read More »

Zaev: Dalja në referendum është obligim

Dalja në referendum është obligim, ndërsa mosdalja në referendum dhe qëndrimi në shtëpi është vepër qyqare dhe papërgjegjësi ndaj shtetit. Me rrumbullakësimin e “po”-së do ta sigurojmë Maqedoninë dhe do t’i sigurojmë ardhmëri, porositi Zoran Zaev, lideri i LSDM-së dhe kryetar i Qeverisë së RM-së nga tubimi “Së bashku për …

Read More »

Bekteshi: Kompanive vendore, u mundësojmë të zgjërojnë kapacitetet e tyre prodhuese

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot ka zhvilluar një vizitë pune në fabrikën e specializuar për prodhimin e dyshekëve “Almero” në Gostivar, që përfaqëson një biznes të suksesshëm vendor në fushën e industrisë prodhuese. Ministri Bekteshi në takimin me menaxhmentin e fabrikës, ka njoftuar ata me Ligjin për mbështetje financiare …

Read More »

LDFM – Perëndim dhuron derbi lokal në Gostivar

Java e tretë në Ligën e Dytë – Perëndim do të kalojë nën hijen e derbit lokal të Gostivarit, midis ekipit të Genç Kalemler dhe Gostivarit. Ekipi i udhëhequr nga trajneri Mensur Jakupi në këtë ndeshje futet si lider, pasi në dy ndeshjet e para ishte i pagabueshëm, duke mundur …

Read More »

U mbajt manifestimi Tradicional KORITA FESTON 2018

Koritë/Gostivar, më 29 Korrik 2018 Të dielën e fundit të Korrikut, në fshatin Koritë të Gostivarit u mbajt manifestimi i pestë Tradicional KORITA FESTON 2018. Qindra karitas, vendali, të shpërngulur në vendbanime tjera të Gostivarit dhe Tetovës, mërgimtarë të migruar nëpër Europë që janë me rrënjë dhe origjinë nga ky …

Read More »

Gostivari barazon në miqësoren kundër Bregallnicës

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft …

Read More »