Breaking News
Home / Lajme / Gostivar (page 2)

Gostivar

U mbajt manifestimi Tradicional KORITA FESTON 2018

Koritë/Gostivar, më 29 Korrik 2018 Të dielën e fundit të Korrikut, në fshatin Koritë të Gostivarit u mbajt manifestimi i pestë Tradicional KORITA FESTON 2018. Qindra karitas, vendali, të shpërngulur në vendbanime tjera të Gostivarit dhe Tetovës, mërgimtarë të migruar nëpër Europë që janë me rrënjë dhe origjinë nga ky …

Read More »

Gostivari barazon në miqësoren kundër Bregallnicës

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft …

Read More »

Sot Gostivari do të zhvilloj ndeshje kontrolluese ndaj Bregalnicës nga Shtipi

Sot në ora 17:30 në stadiumin e qytetit Kf Gostivari do të zhvilloj ndeshjen e radhës kontrolluese kundër ekipit të Bregallnicës nga Shtipi. Të besuarit e teknikut Jakupi pas qëndrimit 10 ditorë dhe përgaditjeve intezive në kompleksin sportiv Bistra në Mavrovë kthehen në shtëpi për tu përgaditur për fazen e …

Read More »

Filloi aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gostivar

Ka filluar sot aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në territorin e komunës së Gostivarit. I pari ndërtim i cili u prish sot, ishte një murrë në lagjen Pitarnicë që ishte ndërtuar pa leje përkatëse dhe në vendin e paraparë për rrugë. Me prishjen e këtij muri, në fakt …

Read More »

Makedonija Gj.P fiton Vardarin, Ilirid Ademi dhe Sabit Bilalli paraqiten si titullarë

Vardari ka pësuar disfatë minimale 0:1 në miqësoren ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit të zhvilluar gjatë ditës së djeshme në lagjen Aerodrom. Ishte kjo kontrolluesja e parë për skuadrën “kuqezi” nga Shkupi që pas eliminimit në ndeshjet e Liga Europa nga Pjuniku, në të cilën sërish nuk i’a dolën të shënojnë. …

Read More »

17 vite nga rënia e dëshmorëve të Tanushës së Gostivarit

Gostivar, me 29 Korrik 2018 Ishte 29 Korriku i vitit 2001 që solli lajmin e zi nga bjeshkët e Korabit shqiptar. Sot mbushen 17 vjet nga rënia e Gjeneral Tahir Sinanit, Komandant i Brigadës 116 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe bashkëluftëtarëve të tij, Naser Ademi, Hisë Fazliu, Hyrë Emini dhe …

Read More »

Bejta: Adem Demaçi, frymëzim për të gjithë Ne

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka publikuar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga j të veprimtarit të shquar, Adem Demaçi. Më tej, Bejta shkruan në “Facebook”: Ishe frymëzim për të gjithë Ne ! Gjenerata të tëra u rritëm me idealet e tua. Na mësove si duhet dhe si mbrohet …

Read More »

KF Gostivari mund bindëshëm Korabin nga Dibra

Ekipi i trajnerit Mensur Jakupi sot në ndeshjen e fundit kontrolluese kundër Korabit nga Dibra shënoi fitore të thellë duke shënuar 5 gola, njofton RadioVala. Ndeshja u zhvillua në Mavrovë ku edhe ndodhet ekipi Gostivaras në përgaditje parasezonale. Golashënues për ekipin e Jakupit ishin Florent Osmani,Betim Miftari dhe përforcimi i …

Read More »

Juristja Ditmire Shehu nga Gostivari, Nënkryetarja e re e Komisionit Shtetëror Zgjedhor të Maqedonisë

Gostivar, më 25 Korrik 2018 Juristja nga Gostivari, Ditmire Shehu është zgjedhur Nënkryetare e Komisionit Shtetëror Zgjedhor të Maqedonisë, përcjell RadioVala.com. Ditmire Shehu ka një përvojë të madhe në punën institucionale, gjithashtu edhe në organizimin dhe mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në Gostivar. Menjëherë pas fillimit të implementimit të procesit të …

Read More »