Breaking News
Home / Lajme (page 10)

Lajme

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës dhe 7-in në Super Ligën e Zvicrës në Futboll, por vazhdon seria e dobët e Baselit, njofton Albinfo.ch, pëcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Nën kampionët u mundën 1:3 nga kampionët aktual, BSC Young Boys-i. Me Ajetin …

Read More »

Kristina Makusti dhe Anila Bytyqi meritore për fitoren e lartë të vajzave nga Lugano

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Përpos Kristina Maksutit që shënon pothuaj se çdo javë, këtë fundjavë edhe një futbolliste shqiptare, Anila Bytyqi i është shënuar në listën e pesë golashënuesve për ekipin e Lugano Femminile në Ligën e Zvicrës të futbollit për Femra, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. …

Read More »

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i lumtur që të premten në mbrëmje e ka shënuar golin më të mirë në karrierë në ndeshjen kundër Vaduz-it. Në prononcimin Ekskluziv për Albinfo.ch, radiovala.com dhe albsport.ch, mbrojtësi shtatlartë, Egzon Kllokiqi thotë se nëse ky …

Read More »

Me tre golat e futbollistëve shqiptarë, FC Rapperswil-Jona siguron barazim (Video)

E Premte, me 30 Nëntor 2018 Një mbrëmje e “çmendur” futbolli është zhvilluar në ndeshjen e parë të javës së 16-të në Challenge ligën e Zvicrës, midis FC Vaduz-it dhe FC Rapperswil-Jona-s. Ndeshja u mbyll me fitore të mysafirëve me rezultat 2:3. Lojtarët e mbrëmjes padyshim se janë tre futbollistët …

Read More »

Karateistët shqiptarë i sigurojnë Zvicrës 3 medalje të argjendta nga Evropiani në Serbi (Foto)

  E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 Përfaqësuesja e Zvicrës në Karate-Do Renmei është kthyer me gjashtë medalje nga kampionati evropian Shotokan Karate-do, që është mbajtur nga data 23 e deri më 25 nëntor 2018, në qytetin e Nishit në Serbi. Zvicra ka fituar tre medalje të argjendta dhe tre të …

Read More »

Arnold Gjergjaj më 15 dhjetor e zhvillon ndeshjen e vitit

E Martë, 27 Nëntor 2018 Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Arnold Gjergjaj edhe këtë përfundim të vitit organizon ndeshje kryesore, kësaj here me kundërshtar nga Venezuela, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të shtunën më 15 dhjetor 2018 do të boksoj sërish në Grand Casino Basel. Kam kënaqësinë që …

Read More »

Lufta e katërt e Egzon Maliqajt në boksin profesional në Dhjetor

  E Hënë, me 26 Nëntor 2018 Egzon Maliqaj ndeshjen e katërt në boksin profesional do ta zhvilloj në muajin e ardhshëm, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Sipas boksierit 27 vjeçar nga Suhareka që jeton në Zvicër, Egzon Maliqaj stërvitjet për këtë sfidë veç se janë duke u zhvilluar …

Read More »

(Foto) Federata e Kosovës i fton dy futbollistët e Shkëndijës, Roni Sinanin dhe Leart Sadriun

  E Hënë, me 26 Nëntor 2016 Federata e Futbollit të Kosovës ka dërguar ftesë në stërvitjen tre ditore për dy futbollistët e Shkëndijës, Roni Sinanin dhe Leart Sadriun, përcjell radiovala.com. “Kampi stërvitor me ekipin U19-të të Kosovës do të zhvillohet në Prishtinë dhe takimi i ekipit do të jetë …

Read More »

Florijana Ismaili e dërgon BSC Young Boysin në gjysmëfinalen e Kupës së Zvicrës

E Hënë, me 26 Nëntor 2018 Me golin e shënuar nga futbollistja shqiptare Florijana Ismaili, ekipi i femrave nga Berna, BSC Young Boysi është plasuar në gjysmëfinale të kupës së Zvicrës në Futboll, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Kapitenia e ekipit, Florijana Ismaili në minutën e 71-të, në ndeshjen …

Read More »

FSHF-ja organizon seleksionime të moshave të reja në Zvicër

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018 Sektori i ekipeve kombëtare pranë FSHF, njofton nisjen e seleksionimeve për ekipet përfaqësuese të Shqipërisë, përcjell Albinfo.ch Përveç se në pesë qytete në vend, seleksionime do të ketë edhe në Zvicër, Itali dhe Greqi. Seleksionimet në Zvicër për datëlindjet 2001 deri 2005/2006, në datën …

Read More »