Home / Lajme (page 2)

Lajme

Elezi: Ministria e financave rrit mjetet per Projektet shqipëtare edhe në 2017

Zëvendës Ministrja e financave Shiret Elezi theksoi se të premten me vendim të Qeverisë është bërë dhe ndryshim -plotësim i pozicioneve buxhetore ridedikim të mjeteve në mes shfrytëzuesve buxhetor në nivelin qendror. Nga analizat e bëra të realizimit të projekteve kapitale, ministria e financave propozoj ndryshim të shpërndarjes së mjeteve në buxhetin për …

Read More »

Florijana Ismaili shënon tre gola kundër Yverdonit

Bernë, me 18 Nëntor 2017 Futbollistja shqiptare e BSC Young Boysit, Florijana Ismaili ka shpërthyer në ndeshjen ndaj Yverdon Femine në javën e 10-të Ligës së Parë të Zvicrës, në kategorinë e Femrave. Me tre gola të shënuar në minutat e 55, 74 dhe 92, Florijana Ismaili ka qenë protagonistja …

Read More »

KF Gostivari rikonfirmon se synimi është kreu në Ligën e Dytë

Tetovë, me 18 Nëntor 2017 Me fitoren ndaj Teteksit, KF Gosivari ka rikonfirmuarnse synimi i ekipit këtë sezon është kreu i tabelës në Ligën e Dytë Perëndimore. Ilirid Ademi ia siguroi tre pikët e reja KF Gostivarit, njëherit edhe fitorja e shtatë e sezonit. Sezoni vjeshtor mbyllet ndaj Makedonija Gjorçe …

Read More »

Elezi: Aleanca, VMRO dhe TDP janë pakicë në këshillin e Gostivarit

Këshilltari i RDK-së në këshillin komunal të Gostivarit, Enis Elezi, ka sqaruar situatën e krijuar në formimin e shumicës së re në Gostivar, pasi Kryetari i posazgjedhur i Gostivarit, Arben Taravari nuk arriti të formojë shumicë në Kuvend, shkruan Fakte. Elezi ka akuzuar Taravarin se është ky i fundit dhe …

Read More »

Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit

Siç informojnë autoritetet e qytetit kryebashkiaku i Shkupit Petre Shilegov emëroi Enver Maliqin për zëvendës të tij. Maliqi është këshilltar i Qytetit të Shkupit nga radhët e BDI-së dhe pronar i kompanisë “Gemak Trade” dhe Gekos në Kosovë. Enver Maliqi, më herët përmes një letre drejtuar opinionit, kishte sqaruar arsyet pse ka vendosur …

Read More »

BDI-ja merr drejtimin e Këshillit komunal në Gostivar

Bashkimi Demokratik për integrim ka arritur që të siguroj shumicën në Këshillin e Komunës së Gostivarit. Me 16 vota pro për kryesues të Këshillit të kësaj komune u zgjodh Nasir Musliu. Shumica e re e Këshillit të Komunës së Gostivarit u krijua me bashkërëndimin e nëntë këshilltarëve nga radhët e …

Read More »