Home / Lajme (page 2)

Lajme

Young Boysi huazon Taulant Seferin te FC Wohleni

Bern, me 17 Shkurt 2018 Pas rikthimit nga lëndimi, futbollisti kumanovar Taulant Seferi është lejuar nga klubi i tij BSC Young Boys që të luaj deri në fund të sezonit në ekipin e ligës së dytë të Zvicrës, Challenge League, FC Wohlen, shkruajnë RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesi 21 vjeçar pas …

Read More »

Investigation into KF Skënderbeu

Komunikatë për media: @UEFA Media releases: @ UEFA Published: 16 February 2018 007 – UEFA conducts an investigation into the involvement of the Albanian club in match-fixing UEFA is presently conducting an investigation into the involvement of the Albanian club KF Skënderbeu in match-fixing. The investigation is largely based on …

Read More »

Florian Berisha huazohet te FC Stade Nyonnais

Nyon, me 15 Shkurt 2018 Ekipi i FC Servettes e ka huazuar deri në fund të sezonit mesfushorin shqiptar, Florian Berisha te ekipi i FC Stade Nyonnais, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. FC Stade Nyonnais luan në Promotion Ligën e Zvicrës dhe aktualisht janë në vend të dytë në tabelë. Në …

Read More »

Sfida e radhës e boksierit Rexhep Islami me 24 Mars

Lengnau, me 14 Shkurt 2018 Sfida e radhës e boksierit strugan Rexhep Islami është me 24 Mars përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Për tu stërvitur sa më mirë për ndeshjen në Turneun e boksit që do të zhvillohet në Volketswil, Rexhep Islami përveç përgatitjeve në Bern, ai shkon edhe në qytetin …

Read More »

Ajeti: Kundër Manchester Cityt ndeshje e rëndë

Basel, me 13 Shkurt 2018 Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, sulmuesi i Baselit, Albian Ajeti ka bërë të ditur se ndeshja kundër Manchester Cityt ka qenë e rëndë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Postimi i Ajetit: 20 min VS Man City Difficult game! #FCBasel #UCL Albian Ajeti …

Read More »

Sazan Kimbo Memedi do të ringjitet për titullin ISKA SM

Aargau, me 13 Shkurt 2018 Kik Boksier Sazan Memedi e ka konfirmuar, që me 10 Mars ringjitet në Ring, kësaj here për të luftuar për titullim ISKA SM, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Unë luftoj kundër Branko Kojic nga Serbia. Ekipi im dhe unë jemi duke u për këtë ndeshje. Jam …

Read More »

Lufta e ardhshme e Sefer Seferit në Austri

Bern, me 12 Shkurt 2018 Luftën e ardhshme dhe të parën në vitin 2018, boksieri gostivaras i peshave të rënda, Sefer Seferi do ta zhvillone me 16 Mars 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kundërshtari i Seferit është Vikapita Meroro dhe ndeshja do të luhet me në Hallmann Dome në Vjenë …

Read More »

Andi Zeqiri shënon por Young Boysi nuk lejon befasi (Video)

Lozanë, me 11 Shkurt 2018 Andi Zeqiri ka shënuar ndaj liderit të Super Ligës së Zvicrës, BSC Young Boysit në ndeshjen e javës së 21-të. Por goli i Zeqirit nuk e ka shpëtuar Lausannen nga humbja e thellë 1:4 në terren vendas. Mysafirët nga Berni krijuan një epërsi të paarritshme …

Read More »