Breaking News
Home / Lajme (page 320)

Lajme

KF Shkëndija: Me fitore ndaj Sileksit të pritet Finalja e Kupës (Video)

Tetovë, me 7 Maj 2016 ‘Kuqezinjtë’ të dielën në kuadër të xhiros së 4-t të play-offit përballen me Sileksin në ndeshjen e fundit sezonale si ‘vendas’, të cilën thuajse si gjithë kampionatin Shkëndija do ta luajë jashta Tetovës, kësaj rradhe në Gostivar. Paraprakisht gjithë sezonin ekipi luante jashtë shkaku i …

Read More »

Java Botërore e zbulimit të hershëm të sëmundjes së syrit

Gostivar, me 16 Mars – Klinika Shtetërore e Syve nga Shkupi, në bashkëpunim me Spitalin e Gostivarit dhe Shoqatën e Oftalmologëve të Maqedonisë, në vazhdën e Javës Botërore të zbulimit të hershëm të sëmundjes, organizon matjen e tensionit të syve të enjten në Qendrën e qytetit në Gostivar, duke filluar prej …

Read More »

Në UT u mbajt tryezë me temë “Qytetaria dhe aktivizimi politik”

Tetovë, me 6 Maj 2016 Qytetaria dhe aktivizimi politik, ishte tema e tryezës që u organizua në Universitetin e Tetovës nga Klubi i sociologëve ,,Fehmi i Agani” në kuadër të Fakultetit Filozofik. Kjo tribunë u organizua në kuadër të një diskutimi tematik “Ditët e pranverës”, si një debat gjithëshqiptar i …

Read More »