Breaking News
Home / Lajme (page 330)

Lajme

Talenti i futbollit Bersant Celina: Urime Kosovë

Një nga talentet më të mirë që aktualisht ka Kosova dhe ekipi i Manchester City, Bersant Celina ka uruar Kosovën për pranimin në UEFA, transmeton Radio Vala. “Urime Kosovë”, shkruan futbollisti i kombëtares së Kosovës dhe Manchester City-t. /Radio Vala 730 total views, no views today

Read More »

Simpozium ndërkombëtar i artit figurativ “Strugë 2016”

Strugë, me 28 Prill 2016 Gjithsej 38 artistë nga 22 vende do të marrin pjesë në Simpoziumin e artit figurativ ndërkombëtar “Strugë 2016” që do të mbahet nga dita e sotme deri më 4 maj në Strugë. Simpoziumi është nën mbikëqyrjen e Komunës së Strugës, ndërsa e organizon Shoqata e …

Read More »

Në Sh.F “Përparimi”, në Çegran u mbajt Kuizi i Diturisë organizuar nga arsimtari Imërli Gora

Çegran, me 3 mars 2016 Në Shkollën Fillore “Përparimi”, në Çegran është mbajtur Kuizi i Diturisë i organizuar nga arsimtari i Matematikës, Imërli Gora në koordinim me kolegët mësimdhënës dhe 3 grupe nxënësish.  “Të gjithë nxënësit pjesëmarrës në Kuiz morën mirënjohje dhe dhurata në fund. Shkolla publikisht falënderon mësimdhënësin në …

Read More »

BB: I vazhdojmë aktivitetet në Maqedoni

Shkup, 27 prill 2016 – Banka Botërore (BB) sot në kumtesë thekson se i vazhdon aktivitetet e saj në Maqedoni dhe se bashkë me vendin është duke punuar në krijimin e standardit më të mirë jetësor të të gjithë qytetarëve. “Nga viti 1994 Banka Botërore është partnere e fuqishme e …

Read More »

Në “Alo doktor” 1.530 thirrje për një javë

Shkup, 25 prill 2016 – Gjatë javës së kaluar janë regjistruar 1.530 thirrje për këshillë mjekësore në linjën telefonike “Alo doktor” (02/15 123), ndërsa nga fillimi i hapjes së linjës 89.114, informoi sot Shtëpia e shëndetit Shkup. Linja është e hapur çdo ditë 24 orë me qëllim që të mundësohet …

Read More »