Breaking News
Home / Lajme (page 340)

Lajme

KF Gostivari “e qepi” Teteksin, Boban Mariqi shënoi tre gola

Gostivar, me 16 Prill 2016 KF Gostivari ka treguar shpirtin luftarak dhe triumfues në ndeshjen e javës së 22-të, kundër Teteksit të Tetovës. Skuadra “Bardhë kaltër” e trajnerit Mensur Jakupi, triumfoi me rezultat 4:1 ndaj mysafirëve tetovar. Fitorja erdhi që në gjashtë minutat e para të takimit. Altin Loga shënoi …

Read More »

Ministri i Ekonomisë, Kuçi vizitoi Fabrikën “Fejzi” në Gostivar

Gostivar, 16 prill – Ministri i Ekonomisë Driton Kuçi sot vizitoi Fabrikën për prodhimin produkteve të qumështit dhe djathërave ‘Fejzi’ në Gostivar, që meret me prodhimin e mocarellës dhe kashkavalleve. Kjo kompani vepron 13 vite në tregun e Maqedonisë dhe gjatë kësaj periudhe është prodhuesi i vetëm ne treg i …

Read More »

Tiri Gjoci fiton “The Voice of Albania 5”

Tiranë, me 16 prill 2016 Tiri është fituesi i edicionit të pestë të “The Voice of Albania”. Në një mbrëmje të gjatë e me shumë emocione, 22-vjeçari nga qyteti i Kavajës ia ka dalë të marrë votat e publikut për t’u kurorëzuar zëri më i mirë i këtij viti. “Jam …

Read More »

Qarkullimi pa ndalesa, nëpër rrugë të thata

Shkup, me 16 prill 2016 Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore në Maqedoni po zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të thata. LAMM rekomandon kujdes të posaçëm në drejtimin e automjetit, shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur. Kujdes i veçantë, është i nevojshëm në pjesët të cilat …

Read More »