Home / Lajme (page 4)

Lajme

Përfundon pjesa e parë, FC Kosova 0:2 FC  Rapperswil-Jona

Cyrih, me 16 Shtator 2017 Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kupës së Zvicrës, midis FC Kosova dhe FC Rapperswil-Jona, transmeton nga ndeshja Gazetari i Radio Valës dhe Albsport.ch, Kasam Selimi. Mysafirët kanë epërsi prej 0:2, me golat e shënuar në minutën e 25 dhe 40. 1,421 total views, …

Read More »

Vajzat e Zvicrës fitojnë Vajzat Shqiptare

Elbasan, me 15 Shtator Kombëtarja e Shqipërisë e Femrave është mundur nga Zvicra, shhkruanë Radio Vala dhe Albsport.ch. Zviceranet i kanë mundur vajzat Shqiptare me rezultat 1:4 në ndeshjen e zhvilluar në Elbasan Arena. Për Zvicrën luajti edhe futbollistja e vetëm shqiptare, Florijana Ismaili. Ismaili zhvilloi 45 minuta lojë. Floriajana …

Read More »

Sot zhvillohet përballja e parë Shqipëri – Zvicër

Elbasan, me 15 Shtator 2017 Për here të parë, Kombëtarja Shqiptare e Femrave do të përballet me Kombëtaren e Zvicrës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Botëror Francë 2019. Kjo do të jetë ndeshje e parë e midis dy Kombëtarëve që do të zhvillohet, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch …

Read More »

UEFA President reflects on a rewarding year of progress

On the first anniversary of his UEFA Presidency, Aleksander Ceferin shares his thoughts on some of the most significant accomplishments of his opening year at the helm of European football’s governing body and looks forward to the challenges ahead. · Q: How would you describe your first year in office? …

Read More »