Home / Lajme (page 4)

Lajme

Arijan Qollaku deri në fund të sezonit te FC Schaffhauseni

Schaffhausen, me 30 Janar 2018 Futbollisti 21 vjeçar Arijan Qollaku gjysmën e dytë të sezoni 2017/18 do ta përfundoje në ekipin e FC Schaffhausenit në Challenge League, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka një kontratë deri në gjysmën e vitit 2019 me FC Grasshopper Zürichun. “FC …

Read More »

Agron Azemi do ta udhëheq Klubin e Motoristëve Plisat në Zvicër

St.Margareten SG, me 27 Janar 2018 Klubi i Motoristëve Plisat në Zvicër kanë mbajtur mbledhjen vjetore ku është zgjedhur edhe kryesia e re, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Pas një periudhe 13 vjeçare presidenti Bekim Dalipi është tërhequr nga posti i presidentit. Gjithashtu dhe Arkëtari, Imri Idrizi dhe sekretari Durim Kapedani …

Read More »

The 42nd Ordinary UEFA Congress will take place in Bratislava

The 42nd Ordinary UEFA Congress will take place on Monday 26 February 2018 at the Incheba Expo, Viedenská cesta 3-7, in Bratislava, Slovakia. The Congress, which is UEFA’s supreme governing organ, meets annually and is made up of representatives from each of UEFA’s 55 member associations. The event will start …

Read More »

Portieri Zamir Rasimi i FC Willit në KF Dardaninë e St. Gallenit

St.Gallen, me 27 Janar 2018 Drejtuesit e Klubit të Futbollit Dardania nga St. Galleni kanë angazhuar nga ekipi i dytë i FC Willit, portierin Zamir Rasimi, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ne e mirëpresim ngrohtësisht Zamirin dhe i deshirojmë atij shumë fat KF Dardaninë”, thuhet në njoftimin e klubit shqiptar nga …

Read More »

Fitim Sadriji me Zvicrën përballë Brazilit

Santos/Brazil, me 26 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës e Futbollit në Rërë, nesër dhe pasnesër me 27 dhe 28 Janar, do të jetë mysafir i Kampionit të Botës, Brazilit. Për zviceranët do të luaje edhe futbollisti shqiptar, Fitim Sadriji, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshjet do të luhen në qytetin e …

Read More »

Albin Sadrijaj rikthehet te FC Zürichu

Cyrih, me 25 Janar 2018 Albin Sadrijaj, është rikthyer në Super Ligën e Zvicrës, te FC Zürichu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet vjeçari Sadrijaj në sezonin vjeshtor kaloi nē ekipin e Ligës së Dytë të Zvicrës, Challenge League, te FC Wohlleni ku zhvilloi vetëm një ndeshje ndaj FC Aaraus. Për …

Read More »

Zvicra do ta nis me Islandën dhe do ta mbaron me Belgjikën

Lozanë, me 24 Janar 2018 Zvicra do të zhvilloje katër ndeshje në UEFA Ligën e Kombeve në vjeshtën e 2018-ës. Në grupin me Belgjikën dhe Islandën, Zvicra do ta nis islandezët që ishin befasia e Kampionatit Europian Francë 2016. Ndeshja do të luhet me 8 Shtator 2018 në Zvicër. Ndeshjen …

Read More »