Home / Lajme (page 5)

Lajme

Flasin Panucci, Hysaj dhe Berisha para ndeshjes me Kosovën (Video)

  Cyrih, më 28 Maj 2018 Komunikatë e plotë të Federatës së Futbollit të Shqipërisë Një ditë përpara ndeshjes miqësore, Kosovë-Shqipëri, trajneri Panucci sëbashku me dy futbollistët, Etrit Berisha dhe Elseid Hysaj, kanë dalë në një konferencë për shtyp. Fillimisht pyetjeve të gazetarëve, iu përgjigj trajneri Christian Panucci, i cili …

Read More »

Ekipi i dytë i FC Kosovës së Gjenevës ngjitet në Ligen e Tretë

Gjenevë, më 28 Maj 2018 Ekipi i vetëm shqiptar në Gjenevë, FC Kosova ka shënuar edhe një sukses të madh në këtë përfundim sezoni 2017/18. Ekipi i dytë i FC Kosovës është ngjitur nga Liga e Katër në Ligen e Tretë të Gjenevës, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. Gjatë pjesës …

Read More »

Kupa e Zvicrës në duart e ekipit të FC Zürichut (Foto)

Bern, më 27 Maj 2018 FC Zürich fitues i Kupës së Zvicrës në Futboll për vitin 2018. Në finalen e madhe të zhvilluar në Stad de Suisse në Bern u përball me BSC Young Boysit, kampionin e ri të Zvicrës. Trajneri i FC Zurichut, Ludovic Magnin në këtë ua dha …

Read More »

84 – Sulejamni shënon për BSC Young Boysin

  80 – BSC Young Boys shfaqet i rrezikshëm, ka gol, po shënon Miralem Sulejmani me Kokë. Barazohet rezultat 2:1. 78 – Marco Schönbächler hyn në vend të autorit të golit të dytë për FC Zurichun, Antonio Marchesano. 75 – Mesfushori Antonio Marchesano për mrekulli futtet në gjashtëmbëdhjetëshine BSC Young …

Read More »

75 – FC Zürichu shënon edhe golin e dytë

  70 – FC Zürichu mbtet me dhjetë futbollistë 66 – Sarr ndëshkohet me karton të Kuq pas ndëryrjes së palejuar nga Sanogo Sekoys. FC Zürichu njëzet minutat e ardhshme do ti zhvilloj me dhjetë lojtar. 64 – Marchasano provon ta befason portierin e YB-së, Woelfin, goditja përfundon në trupin …

Read More »