Home / Maqedoni (page 20)

Maqedoni

Deri të premten mot i thatë dhe i nxehtë, për fundjavë shi dhe borë

Shkup, 23 shkurt 2017 – Në Maqedoni do të mbizotërojë mot relativisht i ngrohtë deri në fundjavë, për kur sinoptikët paralajmërojnë valë të lagësht me shi, borë dhe ulje temperaturash. Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM) sot informoi se gjatë fundjavës përmes Maqedonisë do të kalojë valë e lagësht dhe më …

Read More »

Fillon përsëri me punë RADIO VALA

Gostivar, me 23 Shkurt 2017 Të nderuar lexues të Radio Valës, Ju informojmë se pas sugjerimeve të lexuesve, por edhe të dashamirëve dhe miqve tanë, Po rifillojmë Aktivitetin me Radio Valën. Me respekt, Ekipi i Radio Valës   1,086 total views, 1 views today

Read More »

Gjatë fundjavës reshje të shiut dhe ulje e temperaturave

Shkup, 22 shkurt 2017 – Ulje e temperaturave dhe reshje të shiut të cilat do të jenë më intensiv në pjesët perëndimore dhe veriore me 15 litra në metër katror priten gjatë fundjavës. Sipas paralajmërimeve nga DPHM temperatura ditore të dielën do të lëvizë prej 6 deri 11 gradë Celsius. …

Read More »

Mogerini në fillim të marsit do ta vizitojë Ballkanin dhe Maqedoninë

Bruksel, 22 shkurt 2017 – Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini, në fillim të muajit të ardhshëm do të realizojë mini-turne nëpër shtetet ballkanike, me ç’rast do ta vizitojë edhe Republikën e Maqedonisë, raportuan nga kabineti i Mogerinit. Siç lajmëron korrespondenti i …

Read More »

Vazhdon bllokada në komunikacionin hekurudhor

Shkup, 22 shkurt 2017 – Komunikacioni hekurudhor në Maqedoni për të pestën ditë është ndërprerë tërësisht për shkak të protestës së të punësuarve të cilët kërkojnë pagesën e plotë të pagës së janarit. Siç informojnë nga Stacioni hekurudhor në Shkup edhe sot nuk qarkullojnë trenat e pasagjerëve dhe ata transportues. …

Read More »

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu për vizitë në Shtip

Shtip, 21 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu sot në Shtip realizoi takim me qytetarët dhe e vizitoi xhaminë në qendër të qytetit. Vizita realizohet në kuadër të projektit “Si jeni” që e zbaton Ministria e Punëve të Brendshme. “Vazhdojmë me projektin “Si jeni” dhe i …

Read More »

RADIO VALA ndërpret aktivitetin në Maqedoni

Bernë, me 28 Dhjetor 2016 Të nderuar lexues të Dritares Informative RADIO VALA, Është shumë e vështirë të ndërtosh atë që e ke në zemër, që e bën me dëshirë dhe vullnet. Nuk mjafton vetëm sakrifica, mundi, koha, energjia, kyçe dhe shumë e rëndësishme është mbështetja. Kur themeluam Radio Valën …

Read More »

Diaspora e Maqedonisë voton më 10 dhjetor

Bernë, me 8 Dhjetor 2016 Kanë mbetur edhe dy ditë kur votuesit në diasporë duhet t’u drejtohen kutive të votimit nëpër ambasada dhe përfaqësi konsullore të Maqedonisë, në zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen edhe në njësinë e shtatë zgjedhore të diasporës. Kandidati shqiptar, i cili kryeson listën, Xhevdet Spahiu, …

Read More »