Breaking News
Home / Religjion (page 4)

Religjion

Vendet ku agjërimi është më i vështirë

Shkup, 9 qershor 2016 Gjatë muajt të shenjtë të Ramazanit besimtarët myslimanë që agjërojnë duhet të presin perëndimin e diellit për të ngrënë. Por, ka vende ku dielli perëndon shumë vonë dhe nata zgjat pak. Siç bën të ditur Koha.Net, për myslimanët që jetojnë në Rrethin Arktik, agjërimi është një …

Read More »

Iftar i përbashkët i drejtuesve të institucioneve në Gostivar

Gostivar, me 7 Qershor 2016 “Zoti ua pranoftë agjërimin. Sonte me Muftiun e Gostivarit Shaqir Ef Fetahu, ministra, deputetë dhe drejtues të tjerë inatitucionesh në iftarë të përbashkët me qytetarët e Gostivarit. I përgëzoj iniciatorët që organizuan për çdo natë të Ramazanit të organizojnë Iftarë për agjëruesit në nevojë. Zoti …

Read More »