Home / Sport

Sport

Mandzukic pensionohet nga përfaqësuesja e Kroacisë

Mario Mandzukic ka njoftuar pensionimin nga Përfaqësuesja e Kroaciës duke befasuar kështu të befasuar të gjithë. Ai nëpërmjet një postimi në Instagram ka falënderuar të gjithë për përkrahjen, por tha se ishte koha për t’u larguar. Por, 32-vjeçari tha se nga tani do të jetë tifozi më i madh i …

Read More »

Real Madridi dhe Chelsea kanë aritur marëveshje për transferimin e lojtarit Thibaut Courtois

Real Madridi dhe Chelsea kanë aritur marëveshje për transferimin e lojtarit Thibaut Courtois (26 vjeç), që do të nënshkruaje me klubin për 6 sezonet e ardhshme. Pas testimeve mjeksore që do të zhvillohen gjatë ditës së nesërme (9 Gusht), lojtari do të prezentohet në ora 13:00 në zyrat presidenciale të …

Read More »

HIDHET SHORTI NË LIGAT E DYTA, GOSTIVARI NDESHJEN E PARË DO TA ZHVILLOJ SI MYSAFIR NDAJ KORABIT TË DIBRËS

Në “Shtëpinë e futbollit” sot është tërhequr shorti i ndeshjeve në të dyja Ligat e Maqedonisë në futboll për sezonin 2018/19. Që në fillim të këtij sezoni do të kemi dy derbi shqiptarë: Korabi e prêt Gostivarin ambicioz, kurse Gobleni i Kumanovës do të pres Struga Trim Lum, poashtu njëprej …

Read More »

Shkëlqejnë Bale dhe Asensio, Reali triumfon kundër Romës (Video)

Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve në stadiumin MetLife kundër Romës me rezultat 2-1. Los Blancos e nisi më mirë lojën dhe si rezultat i kësaj erdhi edhe goli i parë në këtë takim me karakter miqësor. Ishte Marco Asensio që i solli epërsinë mbretërve në minutën e dytë të ndeshjes …

Read More »

Kovacic vetëm një hap larg kalimit në Premier League

Mateo Kovacic është vetëm një hap larg nga bashkimi me Chelsean në form huazimi për sezonin e ardhshëm. Lojtari dhe të dy klubet së shpejti do të arrijnë një marrëveshje pas negociatave, që do të jetë e përshtatshme për të gjitha palet, raporton MARCA. Kroati do të marrë minutazhin e kërkuar …

Read More »

Behrami: Vendimi ishte politik

Valon Behrami është përjashtuar nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Një lajm që bëri bujë në mediat ndërkombëtare. 33-vjeçari ishte rekordmen me pjesëmarrje në katër Botërore, përcjell albinfo.ch. Ai në një intervistë për televizionin “RSI”, ka treguar si ka ndodhur ngjarja. “Të parin e kam thirrur Granit Xhakën në telefon për t’i …

Read More »

Hidhet shorti për ndeshjet e ‘play-offit’ në fazën kualifikuese të LK – Shkëndija mund të luajë ndaj Crvena Zvezdës

Pas triumfit ndaj Sheriff Tiraspolit në raundin e dytë kualifikues, kampioni i Maqedonisë siguroi pjesëmarrjen në raundin e tretë kualifikues të garës më të madhe evropiane për klube, ku do të luajë kundër ekipit austriak. Takimi i parë ndërmjet këtyre skuadrave do të zhvillohet në Stadion Salzburg më 8 gusht …

Read More »

Fenomeni Ronaldo thotë se është tifoz i madh i Interit, flet edhe për Modric e CR7

Braziliani thotë se ardhja e Cristiano Ronaldos është një gjë e mirë për kampionatin italian, ndërsa shpreson që Interi të arrijë rezultate të mira. “Ardhja e CR7 është një gjë e rëndësishme, sepse futbolli italian në periudhën e fundit ka kaluar në një moment jo të mirë dhe ky transferim …

Read More »

Vidal: Është një ëndërr, këtu për të fituar gjithë trofetë e mundshëm

Kiliani tha mezi po pret të fillojë aventurën e tij me klubin spanjoll dhe se do të jap gjithçka në fushë për të fituar trofe. “Të jem i sinqertë unë jam shumë i lumtur. Mezi po pres të filloj stërvitjen me bashkëlojtarët e rinj, të veshi këtë fanellë të famshme …

Read More »

Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Sion, më 5 Gusht 2018 Pajtim Kasamit i janë dashur vetëm tre minuta për ta mposhtur i “vetëm”, ekipin e FC Neuchatel XAMAX-it, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të dy golat, në minutën e 36-të dhe 39-të, futbollisti shqiptar i shënoi me këmbën e tij të majt. Sioni e fitoi me …

Read More »