Home / Sport

Sport

Vllaznia nga Kërçova fitues të turneut FC Dardania Basel 2018

Basel, më 17 Qershor 2018 Në Basel u zhvillua turneu Tradicional veror në Futboll të vogël, FC Dardania Basel ku fitues doli ekipi i Vllaznisë nga Kërçova të cilët kishin ardhur enkas nga Maqedonia, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Vendi i dytë i takojë Klybeck Kaffe Bar Basel dhe vendi i …

Read More »

Zvicra merr barazim ndaj Brazilit, Shaqiri asistoi

Rostov/Rusi, më 17 Qershor 2018 Zvicra ka bërë një nisjes të mirë në kampionatin Botëror, Rusi 2018. Zvicëranët kanë nxjerr një barazim 1:1 ndaj pesë herë kampionët e botës, Brazilit. Ndeshjen trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç ndeshjen e startoi me ekipin më të mirë, e ndërkaq katër futbollistët shqiptarë, Xherdan …

Read More »

Arbenit Xhemajli qëndron te Neuchâtel Xamax FCS

Neuchatel, më 13 Qershor 2018 Mbrojtësit kosovar, Arbenit Xhemajli i është zgjatur kontrata edhe një vit me opsion për vazhdim nga anëtari i ri i Super Liges së Zvicrës, Neuchâtel Xamax FCS, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Xhemajli klubit nga Neuchateli i’u bashkua në Korrik të vitit të shkuar. Në sezonin …

Read More »

Match for Solidarity helps children across the globe

Legends game featuring teams captained by Luís Figo and Ronaldinho raised money for UEFA Foundation for Children to fund humanitarian and development projects around the world On 21 April, UEFA and the United Nations Office in Geneva joined forces to stage the first ever Match for Solidarity charity football match, …

Read More »

Egzon Kllokoqi deri në 2020 te FC Rapperswil-Jona

Rapperswil- Jona, më 11 Qershor Mbrojtësi Egzon Kllokoqi do të luaj deri në vitin 2020 te ekipi i FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 25 vjeçari shtatlartë nga viti 2014 është pjesë e klubit nga St. Galleni. Sezonin 2017/18, Kllokoqi ka zhvilluar 14-të ndeshje. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch 2,798 total views, …

Read More »