Breaking News
Home / Sport (page 10)

Sport

FSHF-ja organizon seleksionime të moshave të reja në Zvicër

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018 Sektori i ekipeve kombëtare pranë FSHF, njofton nisjen e seleksionimeve për ekipet përfaqësuese të Shqipërisë, përcjell Albinfo.ch Përveç se në pesë qytete në vend, seleksionime do të ketë edhe në Zvicër, Itali dhe Greqi. Seleksionimet në Zvicër për datëlindjet 2001 deri 2005/2006, në datën …

Read More »

Zvicër, SFL, java e 15-të: Shënojnë Kasami e Toma fiton Sioni, shënon Bajrami fiton Grasshoppersi (Video)

  E Diel, me 25 Nëntor 2018 FC Sioni edhe në javën e 15-të të Super Ligës së Zvicrës në Futboll ka fituar falë kontributit të futbollistëve shqiptarë, përcjell albinfo.ch, transmetojnë radiovala.com dhe albsport.ch, Me golat e Pajtim Kasamit dhe Bastien Tomas, klubi nga Valisi fitoi 2:1 kundër FC Thunit. …

Read More »

FC Rapperswil Jona e huazon talentin shqiptar të FC Zürich-ut, Lavdrim Rexhepin

E Shtunë, me 24 Nëntor 2018 FC Rapperswil Jona ekipi nga Brack Callenge Liga e Zvicrës e ka huazuar mesfushorin shqiptar të FC Züriuch-ut, Lavdrim Rexhepin, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Mesfushori 20-vjeçar Lavdrim Rexhepi karrierën e ka nisur te klubi i FC Zürichut. Debutimin te FC Zürichu, Lavdrim …

Read More »

Futbollistja shqiptare Mimoza Hamidi zgjidhet futbolliste e muajit te BSC Young Boysi

E Premte, me 23 Nëntor 2018 Mesfushorja shqiptare Mimoz Hamidi është zgjedhur lojtare e muajit Tetor në ekipin e saj, BSC Young Boysin, ekipin e femrave, përcjell albinfo.ch. Në këtë kampionat, Mimoza ka zhvilluar nëntë ndeshje me BSC Young Boysin në ligën e parë të Zvicrës për Femra NLA. Në …

Read More »

Super goli i Florijana Ismailit për BSC Young Boysin (Video)

  E Enjte, me 22 Nëntor 2018 Sulmuesja e BSC Young Boysit, futbollistja shqiptare Florijana Ismaili ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ligen e Zvicrës për femra, përcjell albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch. Ismaili në minutën e 62-të, topin që ishte i pasuar për të, …

Read More »

Brenda një javë, 12-të futbollistë shqiptarë në tre përfaqësuese të Zvicrës

E Mërkurë, me 21 Nëntor 2018 Përfaqësueset e Zvicrës në Futboll janë të “mbushura” me plotë futbollistë shqiptarë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Duke nisur nga përfaqësuesja A dhe të kategoritë më të reja, janë me dhjetëra futbollistë, një pjesë yje të së tashmes, pjesa tjetër shpresa e të …

Read More »

Maqedonia përfundon në vendin e parë, për herë të parë gjashtë futbollistë shqiptarë në fushë

E Hënë, me 19 Nëntor 2018 Përfaqësuesja e Maqedonisë në Futboll me fitore 4:0 ndaj Gjibraltarit arriti të përfundon në vendin e parë në grupin e 4-t të ligës D në ligën e Kombeve, njofton Albinfo.ch, përcjell radiovala.com Maqedonia siguroi vend në garat e fazës së Playoffit, ku nga liga …

Read More »

Me golin e Bardhit, Maqedonia në epërsi kundër Gjibraltarit

Me golin e Bardhit, Maqedonia në epërsi kundër Gjibraltarit E Hënë, me 19 Nëntor 2018 Me golin e Enis Bardhit të shënuar në minutën e 27-të, Maqedonia e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në ligën e kombeve kundër Gjibraltarit, përcjell …

Read More »