Breaking News
Home / Sport (page 10)

Sport

Akademia e futbollit “Ali Demi” do ta përfaqësoje Kosovën në turneun CSI Talent Cup U11 në Gjenevë

E Diel, me 23 Dhjetor 2018 Akademia e futbollit “Ali Demi” nga Tirana, fitues i titull Uhilas Talent Cup U11 në Ferizaj të zhvilluar me 1 dhe 2 Dhjetor, do ta përfaqësoje Kosovën në turneun prestigjioz CSI Talent Cup U11, që me 16 dhe 17 Shkurt të vitit 2019, do …

Read More »

35 gola në vitin 2018 nga futbollistët shqiptarë në Kampionatin e Zvicrës

E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Futbollistët shqiptarë që luajnë në kampionatin e Zvicrës në Futboll shkëlqejnë dhe janë mjaftë të dobishme për skuadrat ku luajnë. Nga sezoni në sezon po shndërrohen bartës të ekipeve, madje edhe të ekipeve më të mira në Zvicrës, si Basel-i, FC Zürich-u, Sioni-i dhe …

Read More »

FFM: “SHKËNDIJA” YLL I GALA MBRËMJES (Video)

Ibraimi dhe Bardhi më të mirët e vitit E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Federata e futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar maqedonas, në një gala mbrëmje shpalli më të mirët për këtë vit, që vërtet u përcoll me suksese shumë të mëdha në nivel të kluabeve, ashtu edhe …

Read More »

Mbi 10% të golave në SFL Zvicër u realizuan me asistimet e futbollistëve shqiptarë

E Enjte, me 20 Dhjetor 2018 Në gjysmën e muajit Dhjetor të vitit 2018, përfundoi sezoni vjeshtor në Super Ligën e Zvicrës në Futboll. Kontributi angazhimi i futbollistëve shqiptarë ishte i theksuar, qoftë me paraqitje në lojë, asistime të golave, por edhe të golave të shënuar. Nga gjithsejtë 320 gola …

Read More »

Mbrojtësi Albia Sadrijaj deri në Qershor te SC Kriens-i

E Mërkurë, me 19 Dhjetor Qendër mbrojtësi shqiptar i FC Zürich-ut, Albin Sadrijaj është huazuar te SCKriens-i në kategorinë e dytë të Zvicrës, Challenge Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.Sadrijaj në klubin nga Luzerni do të qendroj deri në Qershor të vitit tëardhshëm. Njëzet e një vjeçari Sadrijaj ka …

Read More »

Video – Benjamin Kololli me tre goditje e shpërthen çatinë e kabinës së FC Zürich-ut

E Diel, me 16 Dhjetor 2018 Benjamin Kolollin jemi mësuar që çdo fundjavë ta shohim me gola dhe asistime në kampionatin zviceran, por java e 18-të ishte ndryshe, jo e mirë, njofton albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch.Mesfushori shqiptar u zëvendësua në minutën e 64-të nga trajneri Ludovic Maginin i FC …

Read More »
Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com)

Arnold Gjergjaj me përkushtim triumfon kundër boshnjakut Tintor

  E Diel, 16 Dhjetor 2018 Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com) Arnold Gjergjaj është fitues në duelin me boshnjakun Mirko Tintor, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të shtunën në mbrëmje, boksieri shqiptar Gjergjaj, pas stërvitjeve të gjata dhe me plotë përkushtim, pa mos i dhënë aspak shansin kundërshtarit boshnjak Tintor, …

Read More »

Akademia e KF Gostivarit mori pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters në Zvicër

E Premte, me 14 Dhjetor 2018 Akademia e KF Gostivarit me dy grup moshat U11 dhe U12 morën pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters, që me datë 7-të dhe 8-të Dhjetor u zhvillua në Basel të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në këtë turne, përveç akademisë së Gostivarit …

Read More »

Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar, Mirlind Kryeziu dhe ekipi i FC Zürich-ut, janë marr veshtë që të zgjasin kontratën e bashkëpunimit deri në verën e vitit 2022, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Kryeziu i ka kaluar të gjitha nivelet me ekipin e tij aktual. Në …

Read More »

Ensar Huruglica, i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 në Zvicër (Video)

  E Hënë, me 12 Dhjetor 2018 Ensar Huruglica, mesfushori i talentuar shqiptar i SC Kriens-it (LU), renditët i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Pesëmbëdhjetëvjeçari Huruglica është golashënuesi më i mirë në ekip, me 10-të gola dhe i dyti …

Read More »