Breaking News
Home / Sport (page 100)

Sport

Nga Tailanda për Albsport.ch flet Boksieri Egzon Maliqaj: Me zemren e shqiptarit që e kam, besoj se do të fitoj të Premten ndaj kundërshtarit nga Kazakistani

Chiang Mai, me 6 Tetor 2016 Boksieri shqiptar Egzon Maliqaj të Premten do të lufton kundër kundërshtarit nga Kazakistani në Gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror të Boksit pë Universitete. Në një prononcim ekskluziv nga Chiang Mai i Tailandës atje ku mbahet Kampionati, boksieri Egzon Maliqaj thotë se me zemren e shqiptarit …

Read More »

Boksierët shqiptarë të Zvicrës Egzon Maliqaj dhe Ukë Ismajli të Mërkurën zhvillojnë luftat e para në Kampionatin Botëror në Tailandë

Chang Mai, Tailandë, me 4 Shtator 2016 Boksierët shqiptarë në Zvicër, Egzon Maliqaj dhe Ukë Ismajli po marrin pjesë në Kampionatin e 7-të Botëror të Boksit për Universitete që po mbahet në Chang Mai të Tailandës, transmeton Albsport.ch. Një ditë para ndeshjeve të para në Tailandë, Egzoni dhe Uka kanë …

Read More »