Breaking News
Home / Sport (page 110)

Sport

Shkëndija shkruan histori, vazhdon ëndrrën evropiane

Shkup, me 21 Korrik 2016 Shkëndija vazhdon të shkruajë faqet më të lavdishme të historisë së saj, duke arritur kualifikim të raundin e tretë të eliminatoreve të Europa Leagues. Neftçi shpëtoi një javë më parë në Baku kur nxori barazim 0:0, mirëpo në ndeshjen e kthimit Besart Ibraimi gjeti rrjetën …

Read More »

Shkëndija ka mundësi të artë për sukses historik (Video)

Shkup, me 21 Korrik 2016 Shkëndija pret Neftçin me respekt maksimal, por njëkohësisht me ambicie të vetme për të fituar dhe për të avansuar nëraundin e tretë të garave në Liga Evropa. Pas Krakovias, djemtë ‘kuqezi’ pretendojnë të eliminojnë edhe Neftçin e Azerbajxhanit. Viti 2016 duket se është i determinuar …

Read More »

Martohet në Gostivar futbollisti Admir Mehmedi

Gostivar, me 17 Korrik 2016 Futbollisti Admir Mehmedi ka bërë darsmën e martesës në qytetin e tij të lindjes në Gostivar. Familja Mehmedi dhe qyteti i Gostivarit kanë qenë mikpritës të shumë mysafirëve, sportistëve dhe fytyrave të njohura publike të shumë fushave. Urojmë Admirin që bashkë me nusen e tij …

Read More »