Breaking News
Home / Sport (page 118)

Sport

Shkëndija deklason Sileksin 3:0 (Video)

Gostivar, me 8 Maj 2016 Shkëndija ka shënuar fitore bindëse 3:0 përballë Sileksit në ndeshjen e xhiros së 4-t të play-offit të Ligës së Parë, e fundit si vendase në këtë sezon dhe e parafundit në këtë kampanjë. Ashtu si që premtuan futbollistët dhanë maksimumin në teren, ndërsa të përkahur …

Read More »

Tifoz nga Gostivari e mbështesin Juventusin në Munih ndaj Bayernit

Munih, me 16 Mars 2016 Në mesin e shumë tifozëve që e mbështesin Juventusin në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve ndaj Bayernit në Munih, janë edhe disa tifoz nga Gostivari të cilët bëjnë tifo për ekipin italian. Tifozët gostivaras në duar mbajnë edhe flamurin kombëtar shqiptar. “Jemi pesë veta, …

Read More »

KF Shkëndija: Me fitore ndaj Sileksit të pritet Finalja e Kupës (Video)

Tetovë, me 7 Maj 2016 ‘Kuqezinjtë’ të dielën në kuadër të xhiros së 4-t të play-offit përballen me Sileksin në ndeshjen e fundit sezonale si ‘vendas’, të cilën thuajse si gjithë kampionatin Shkëndija do ta luajë jashta Tetovës, kësaj rradhe në Gostivar. Paraprakisht gjithë sezonin ekipi luante jashtë shkaku i …

Read More »

2 milion denar për KF Gostivarin ndahen nga Buxheti i komunës së Gostivarit, Propozimi miratohet nga këshilltarët

Gostivar, me 15 Mars – 2016  Në seancën e 29 të  Këshillit të Komunës së Gostivarit, nga lëmia e sportit, këshilltarët miratuan Propozim – Vendimin për ndarjen e mjeteve financiare  Klubit futbollistik  “Gostivari”. Mjetet të cilat  ndahen nga Buxheti i Komunës së Gostivarit  janë në vlerë prej 2.000.000,00 denarë, transmeton …

Read More »