Breaking News
Home / Sport (page 123)

Sport

Historike, Kosova anëtarja e 55-të e UEFA-s

Budapest, me 3 Maj 2016 3 maji do të shënohet me shkronja të arta në historinë e futbollit kosovar. Kongresi i 40-të i UEFA-s, i mbajtur në Budapest, me shumicë votash ka vendosur që Federata e Futbollit e Kosovës të jetë anëtarja e 55-të e familjes së madhe evropiane të …

Read More »

Boksieri Sefer Seferi, Kampion në kategorinë WBF Internacional (Video)

Burgdorf, me 23 Prill 2016 Boksieri shqiptar nga Korita e Gostivarit, Sefer Seferi edhe pas 21 ndeshjeve mbetet i pamposhtur në boksin profesional. Në luftën kundër hungarezit Hubert Laszlo, Sefer Seferi arriti të shënoj fitore në raundin e dytë, duke fituar titullin Kampion në kategorinë WBF Internacional. “Së pari desha …

Read More »

Boksieri Sefer Seferi, Kampion në kategorinë WBF Internacional (Video)

Burgdorf, me 23 Prill 2016 Boksieri shqiptar nga Korita e Gostivarit, Sefer Seferi edhe pas 21 ndeshjeve mbetet i pamposhtur në boksin profesional. Në luftën kundër hungarezit Hubert Laszlo, Sefer Seferi arriti të shënoj fitore në raundin e dytë, duke fituar titullin Kampion në kategorinë WBF Internacional. “Së pari desha …

Read More »

Sulmohet kryesia e Shkëndijës në stadiumin Filipi i Dytë në Shkup

Shkup, me 17 Prill 2016 Goli i barazimit nga Armend Alimi në minutën e 39-të ka egërsuar tifozët e Vardarit, të cilët nuk janë përmbajtur dhe kanë sulmuar fizikisht kryesinë e Shkëndijës që gjendej në një zonë ‘VIP’ të improvizuar në tribunën jugore ku edhe gjendet grupi i tifozëve ‘Komitët’. …

Read More »