Breaking News
Home / Sport (page 125)

Sport

Sulmohet kryesia e Shkëndijës në stadiumin Filipi i Dytë në Shkup

Shkup, me 17 Prill 2016 Goli i barazimit nga Armend Alimi në minutën e 39-të ka egërsuar tifozët e Vardarit, të cilët nuk janë përmbajtur dhe kanë sulmuar fizikisht kryesinë e Shkëndijës që gjendej në një zonë ‘VIP’ të improvizuar në tribunën jugore ku edhe gjendet grupi i tifozëve ‘Komitët’. …

Read More »

KF Gostivari “e qepi” Teteksin, Boban Mariqi shënoi tre gola

Gostivar, me 16 Prill 2016 KF Gostivari ka treguar shpirtin luftarak dhe triumfues në ndeshjen e javës së 22-të, kundër Teteksit të Tetovës. Skuadra “Bardhë kaltër” e trajnerit Mensur Jakupi, triumfoi me rezultat 4:1 ndaj mysafirëve tetovar. Fitorja erdhi që në gjashtë minutat e para të takimit. Altin Loga shënoi …

Read More »

Gostivari mundet në miqësoren nga Shkupi

Gostivar, me 14 shkurt 2016 Skuadra e FC Shkupi ka zhvilluar edhe ndeshjen e fundit kontrolluese një javë para fillimit të sezonit pranveror, kur në xhiron e 19-të në Çair do të jetë mysafire skuadra e Metalurgut. Edhe pse ndeshja e fundit kontrolluese ishte paraparë që të luhet në Çair, …

Read More »

Miran Maksuti pranë kalimit në Gostivar

Gostivar, me 27 janar 2016 Sipas burimeve të gazetës KOHA, sulmuesi i Shkupit Miran Maksuti është shumë pranë kalimit te skuadra e Gostivarit. Kanë qenë drejtuesit e Gostivarit ata të cilët kanë shprehur dëshirë për shtatlartin, i cili në sezonin vjeshtor nuk ishte i rregullt, duke u inkuadruar në të …

Read More »