Breaking News
Home / Sport (page 16)

Sport

HIDHET SHORTI NË LIGAT E DYTA, GOSTIVARI NDESHJEN E PARË DO TA ZHVILLOJ SI MYSAFIR NDAJ KORABIT TË DIBRËS

Në “Shtëpinë e futbollit” sot është tërhequr shorti i ndeshjeve në të dyja Ligat e Maqedonisë në futboll për sezonin 2018/19. Që në fillim të këtij sezoni do të kemi dy derbi shqiptarë: Korabi e prêt Gostivarin ambicioz, kurse Gobleni i Kumanovës do të pres Struga Trim Lum, poashtu njëprej …

Read More »

Shkëlqejnë Bale dhe Asensio, Reali triumfon kundër Romës (Video)

Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve në stadiumin MetLife kundër Romës me rezultat 2-1. Los Blancos e nisi më mirë lojën dhe si rezultat i kësaj erdhi edhe goli i parë në këtë takim me karakter miqësor. Ishte Marco Asensio që i solli epërsinë mbretërve në minutën e dytë të ndeshjes …

Read More »

Kovacic vetëm një hap larg kalimit në Premier League

Mateo Kovacic është vetëm një hap larg nga bashkimi me Chelsean në form huazimi për sezonin e ardhshëm. Lojtari dhe të dy klubet së shpejti do të arrijnë një marrëveshje pas negociatave, që do të jetë e përshtatshme për të gjitha palet, raporton MARCA. Kroati do të marrë minutazhin e kërkuar …

Read More »

Behrami: Vendimi ishte politik

Valon Behrami është përjashtuar nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Një lajm që bëri bujë në mediat ndërkombëtare. 33-vjeçari ishte rekordmen me pjesëmarrje në katër Botërore, përcjell albinfo.ch. Ai në një intervistë për televizionin “RSI”, ka treguar si ka ndodhur ngjarja. “Të parin e kam thirrur Granit Xhakën në telefon për t’i …

Read More »

Hidhet shorti për ndeshjet e ‘play-offit’ në fazën kualifikuese të LK – Shkëndija mund të luajë ndaj Crvena Zvezdës

Pas triumfit ndaj Sheriff Tiraspolit në raundin e dytë kualifikues, kampioni i Maqedonisë siguroi pjesëmarrjen në raundin e tretë kualifikues të garës më të madhe evropiane për klube, ku do të luajë kundër ekipit austriak. Takimi i parë ndërmjet këtyre skuadrave do të zhvillohet në Stadion Salzburg më 8 gusht …

Read More »

Fenomeni Ronaldo thotë se është tifoz i madh i Interit, flet edhe për Modric e CR7

Braziliani thotë se ardhja e Cristiano Ronaldos është një gjë e mirë për kampionatin italian, ndërsa shpreson që Interi të arrijë rezultate të mira. “Ardhja e CR7 është një gjë e rëndësishme, sepse futbolli italian në periudhën e fundit ka kaluar në një moment jo të mirë dhe ky transferim …

Read More »

Vidal: Është një ëndërr, këtu për të fituar gjithë trofetë e mundshëm

Kiliani tha mezi po pret të fillojë aventurën e tij me klubin spanjoll dhe se do të jap gjithçka në fushë për të fituar trofe. “Të jem i sinqertë unë jam shumë i lumtur. Mezi po pres të filloj stërvitjen me bashkëlojtarët e rinj, të veshi këtë fanellë të famshme …

Read More »

Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Sion, më 5 Gusht 2018 Pajtim Kasamit i janë dashur vetëm tre minuta për ta mposhtur i “vetëm”, ekipin e FC Neuchatel XAMAX-it, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të dy golat, në minutën e 36-të dhe 39-të, futbollisti shqiptar i shënoi me këmbën e tij të majt. Sioni e fitoi me …

Read More »

Çmenduri me fanellat e Ronaldos, Juve ka shitur aq shumë sa mund të blejë Milanin me paratë e tyre!

Ndonëse në moshën 33-vjeçare portugezi u kushtoji bardhezinjve plot 117 milion euro, si dhe do i pagujnë 30 milion euro në sezon.Por, Cristiano Ronaldo vetëm në një muaj ka bërë aq para sa për të blerë një klub si Milani. Deri më tani bëhet më dije se janë shitur plot …

Read More »

Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

  Luzern, më 4 Gusht 2018 Albian Ajeti te FC Baseli dhe Shkelqim Demhasaj te FC Luzerni aktualisht janë ndër sulemuesit më të mirë në kampionatin zviceran. Shkelqim Demhasaj që këtë sezon i prinë sulmit të FC Luzernit, ai edhe e arsyeton këtë besim të, trajnerit, René Weiler. Të shtunën …

Read More »