Breaking News
Home / Sport (page 17)

Sport

Kreu në Kampionat objektivi për FC Kosovën e Cyrihut (Video)

Cyrih, më 5 Shtator 2018 FC Kosova e Cyrihut ka bërë një nisje të mirë në Kampionatin në kategorinë e Parë të Zvicrës, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Me 3 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, ekipi i trajnerit Enver Osmani është duke ecur në rrugën e caktuar për këtë sezon. …

Read More »

Juve planifikon shkëmbimin e Sandros me Marcelon në janar

Juventusi është duke menduar për shkëmbimin e Alex Sandros me Marcelon e Real Madridit në afatin e janarit. Bianconerët e kanë kërkuar mbrojtësin e majtë edhe gjatë verës, pas transferimit të Cristiano Ronaldo. Ndërsa Tuttosport raporton se braziliani është në kontakt të vazhdueshëm me CR7 dhe se nuk i ka …

Read More »

FC Besa e Biel/Biennes me Tetë përforcime (Foto)

Biel/Bienne, me 3 Shtator 2018 Kryesia e FC Besës së Biel/Biennes e ka përforcuar ekipin me tetë futbollistë të rinj, për sezonin e ri 2018/19, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Katër përforcime janë në mesfushë, tre në sulm dhe një portier. Më poshtë i keni emrat dhe pozitat e të gjithë …

Read More »

BOKS DIBRA NË PRITJE TË SPEKTAKLIT “DUEL NË THEMEL”

2 Shtator 2018 Më 8 shtator priten emra të njohurtë boksit dhe kikboksit Në eventin “DUEL NE THEMEL-rikthimi” do te tregojne vlerat e tyre sportive boksier dhe kikboksier nga Shqipëria, Maqedonia, Kosova, Serbia, Bosnjë Hercegovina, Turqia, Kroacia dhe Gjermania. Dy duelet kryesore të asaj mbremje janë, Gjetan Keta me Sllagjan …

Read More »

LDFM – Perëndim dhuron derbi lokal në Gostivar

Java e tretë në Ligën e Dytë – Perëndim do të kalojë nën hijen e derbit lokal të Gostivarit, midis ekipit të Genç Kalemler dhe Gostivarit. Ekipi i udhëhequr nga trajneri Mensur Jakupi në këtë ndeshje futet si lider, pasi në dy ndeshjet e para ishte i pagabueshëm, duke mundur …

Read More »

Futboll i femrave, Izeiri, Projkovska dhe atanasova në Reykjavik

Do të referojnë ndeshjen Islanda – R.Çeke për Francë 2019 Reykjavik, më 2 Shtator 2018 Treshja e refereve nga Maqedonisë Ivana Projkovska, Vjollca Izeiri dhe  Biljan Atanasova do të ndajnë drejtësi në ndeshjen e Grupit E, mes Islandës dhe Republikës Çeke, për kualifikim në Kampionatin Botërorë të futbollit për femra  …

Read More »

Samir Fazli vishet Kuq e Zi (Video)

Mirësevjen Samir 💪🏼 Tetovë, me 1 Shtator 2018 Sulmuesi 27-të vjeçar me karrierë të pasur ndërkombëtare vjen si përforcim i repartit të avansuar, ndërsa firmos me kuqezinjtë për tu kthyer në Maqedoni pas 10-të viteve. KF Shkëndija siguron shërbimet e sulmuesit Samir Fazli. Shkupjani ka gjetur akordin me drejtuesit e …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit (Foto)

  St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohur dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyrën e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesia votoi në …

Read More »

Gazetari Bekim Dalipi emërohet Kryetar i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 1 Shtator 2018 Gazetari i mirënjohhr dhe dashamiri i madh i sportit, Bekim Dalipi është emëruar Kryetar i FC Besës së St. Gallenit, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “FC Besa SG ka ri-mbushur detyren e Presidentit. Pasi ish-presidenti ynë Muhamet Krasniqi dha dorëheqje vullnetarisht, kryesija votoi në favor …

Read More »

Arnold Gjergjaj nesër mbrëma ringjitet në Ring

Pratteln, më 31 Korrik 2018 Boksieri Arnold Gjergjaj të shtunën në mbrëmje me 1 Shtator do të ringjitet në Ring, për ta zhvilluar ndeshjen e 33-të në karrierë, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Kundërshtari i gjakovarit, Gjergjaj është gjeorgjiani Gogita Gorgiladze. 33 vjeçari me banim në Zvicër, Arnold Gjergjaj peshon 107,6 …

Read More »