Breaking News
Home / Sport (page 18)

Sport

Gostivari barazon në miqësoren kundër Bregallnicës

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft …

Read More »

Shkëndija shkruan historinë, kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve

Shkëndija sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra tetovare sonte në transfertën ndaj Sherif Tiraspol barazoi pa gola 0:0, barazim ky që i siguroi skuadrës “kuqezi” një përballje të madhe ndaj Salzburgut të Austrisë. Kjo për …

Read More »

Sot Gostivari do të zhvilloj ndeshje kontrolluese ndaj Bregalnicës nga Shtipi

Sot në ora 17:30 në stadiumin e qytetit Kf Gostivari do të zhvilloj ndeshjen e radhës kontrolluese kundër ekipit të Bregallnicës nga Shtipi. Të besuarit e teknikut Jakupi pas qëndrimit 10 ditorë dhe përgaditjeve intezive në kompleksin sportiv Bistra në Mavrovë kthehen në shtëpi për tu përgaditur për fazen e …

Read More »

Lopetegui: Reali është më i madh se Ronaldo, këtë sezon do të bazohemi te Bale

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui këmbëngul se klubi mund të funksionojë edhe pa Cristiano Ronaldon. Vetëm disa ditë pasi u emërua trajner i madrilenëve, Lopetegui ishte dëshmitar i shitjes së portugezit te Juventusi. “Kur nënshkrova me Madridin, ai ende i përkiste këtij klubi, por pak pasi tha se do …

Read More »

Interi siguron nënkampionin Vrsaljko

Skadra e Interit mund të lëvdërohet edhe me përforcimin e 6-të gjatë merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e 18-të herë kampionëve të Italisë kanë arritur marrëveshje me homologët e tyre të Atletiko Madridit për transferimin e reprezentuesit kroat, Sime Vrsaljko. Pritet që gjatë ditëve në vijim mbrojtësi i krahut të …

Read More »

Makedonija Gj.P fiton Vardarin, Ilirid Ademi dhe Sabit Bilalli paraqiten si titullarë

Vardari ka pësuar disfatë minimale 0:1 në miqësoren ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit të zhvilluar gjatë ditës së djeshme në lagjen Aerodrom. Ishte kjo kontrolluesja e parë për skuadrën “kuqezi” nga Shkupi që pas eliminimit në ndeshjet e Liga Europa nga Pjuniku, në të cilën sërish nuk i’a dolën të shënojnë. …

Read More »

Kololli debuton te FC Zürichu në derbin me Grasshoppersin

Cyrih, më 29 Korrik 2018 Mesfushori i Kosovës, Benjamin Kololli ka debutuar në ekipin e tij të ri, FC Zürichun, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në derbin e qytetit të Cyrihut, kundër FC Grasshoppersit, Benjamin Kololli është inkuadruar në lojë në minutën e 70-të. Për 21-ta lojë, Kololli ka dërguar dy …

Read More »

Mourinho synon nënkampionin e botës si zëvendësim për Martial

Manchester United nuk heq dorë kollaj nga kroati i Interit, pas paraqitjes mbresëlënëse të tij në Kupën e Botës së Rusisë, ku u shpall si nëkampion. Jose Mourinho dëshiron të nënshkruajë me Ivan Perisic, para se të lejojë Anthony Martial të largohet nga klubi, raporton “Mirror”. Martial, i cili u …

Read More »

Allegri: Ronaldo do të luajë në pozitën e njëjtë, do të shënojë po aq gola sa në të kaluarën

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri konfirmon se Cristiano Ronaldo do të luajë në pozitën e njëjtë që ka luajtur gjatë gjithë karrierës. Portugezi iu bashkua Zonjës së Vjetër nga Real Madrid për shumën e rreth 105 milionë eurove gjersa stërvitjeve të klubit do t’i bashkohet gjatë javës së ardhshme, transmeton …

Read More »

KF Gostivari mund bindëshëm Korabin nga Dibra

Ekipi i trajnerit Mensur Jakupi sot në ndeshjen e fundit kontrolluese kundër Korabit nga Dibra shënoi fitore të thellë duke shënuar 5 gola, njofton RadioVala. Ndeshja u zhvillua në Mavrovë ku edhe ndodhet ekipi Gostivaras në përgaditje parasezonale. Golashënues për ekipin e Jakupit ishin Florent Osmani,Betim Miftari dhe përforcimi i …

Read More »