Breaking News
Home / Sport (page 19)

Sport

Makedonija Gj. P fiton miqësoren ndaj Vllazërimit, shkëlqejnë Ademi dhe Bilalli

Vëllazërmi i Kërcovës ka humbur miqësoren me Makedonija GJP me rezultat 2-1. Adili shënoi i pari në këtë takim, kurse më pas mysafirët përmbysën duke shënuar dy gola përmes Kostovskit dhe Xheferson. Për Makedonija GJP, e cila sivjet do të garoj në Ligën e parë luajtën edhe shqiptarët: Ademi dhe …

Read More »

Luka Modriç, nga djaloshi që luante futboll nën granatat serbe, deri te ylli që shkëlqeu në Kupën e Botës

Nga Boris Starling, Atë mëngjes të dhjetorit të vitit 1991, plaku e mori bagëtinë në mal, sepse ashtu bënte çdo ditë, në shi e diell, dimrit e verës. Ai e mori bagëtinë në mal atë mëngjes dhe kurrë nuk u kthye më. Një grusht i burrave të veshur me uniforma …

Read More »

Njëzet e nëntë futbollistë shqiptarë në Super Ligen e Zvicrës, gjashtë më shumë se vitin e kaluar

Bernë, me 23 Korrik 2018 Javën që e lemë pas, në Zvicër nisi sezoni i ri futbollistik 2018/19 në Super Lige dhe në Ligen e Dytë – Challenge. Gjithnjë në veçojmë futbollistë shqiptarë që luajnë në Zvicër. Siç dihet, edhe në Ligen e Parë edhe në të dytën në Zvicër …

Read More »

Kf Gostivari falemenderon Grozdanovskin dhe Bashkim Lama

Kf Gostivari nëpërmjet një postimi ne faqen e tyre ne Facebook ka falemenderuar futbollistin nga reparti i mbrojtjes, Hristijan Grozdanovski-Kiko dhe sulmuesin Lama për kontributin e dhenë deri sa i kanë mbrojtur ngjyrat e klubit futbollistik të qytetit duke u dëshiruar sukses në të ardhmen, përcjellë RadioVala. Më herët nga …

Read More »

Shkëndija nëse kalon Sherif Tiraspol, e pret përballja me gjigandët Austriak

Shkëndija ka mësuar emrin e kundërstarit të mundshëm në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian. Nëse skuadra tetovare kalon Sherif Tiraspolin në kuadër të raundit të dytë, në fazën tjetër e pret përballja ndaj gjigandëve austriak të Salzburgut, skuadër kjo e cila sezonin e kaluar arriti deri …

Read More »

Basha në Selanik, pritet me entuziazëm nga tifozët grekë

Pasi i përfundoi kontrata me Barin, mesfushori i kombëtares kuqezi ka vendosur ta vazhdojë karrierën në kampionatin grek te skuadra e sapongjitur në futbollin helen. Entuziasëm i madh në rradhët e tifozëve të Aris për transferimin e Bashës në Selanik. 31-vjeçari është pritur në aeroport nga një grup tifozësh ultras …

Read More »

Ronaldo po ringjall Seria A

Juventusi është bërë skuadra e parë në Evropë për të shitur të gjitha biletat e tyre të sezonit për sezonin e ardhshëm. Kjo është shumë mbresëlënëse duke pasur parasysh se biletat e tyre tani janë 33% më të shtrenjta. Ky njeri është duke ringjallur Serie A. 581 total views, 2 views today

Read More »

Juventusi ka shprehur interesimin për David Luizin

E gjitha kjo ka ardhur gjatë negociatave të Bluve për Daniele Ruganin. Zonja e Vjetër e vlerëson kartonin e mbrojtësit italian në vlerë 50 milionë euro, por janë të gatshëm të ulin çmimin në rast se Luiz futet në marrëveshje. Për brazilianin ka shfaqur interesim edhe Napoli i ish-trajnerit të …

Read More »

Asistojnë Domgjoni dhe Aliu në fitoren e Zürichut, debuton Hekuran Kryeziu (Video)

Cyrih, më 22 Korrik 2018 FC Zürichu e ka nisur kampionatin zviceran me një fitore minimale 2:1, kundër FC Thunit. Meritorët e fitores janë dy futbollistët shqiptarë, Izer Aliu dhe Toni Domgjoni të cilët asistuan për golat e triumfit. Ndeshjen e parë me fanellën e FC Zürichut e zhvilloi edhe …

Read More »

Mirela Jakupi futbollistja e parë shqiptare që transferohet te FC Servette, ekipi i femrave

Gjenevë, me 22 Korrik 2018 Mirela Jakupi është bërë futbollistja e parë shqiptare në radhët e klubit të femrave Servette të Gjenevës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesja 18-të vjeçare që luan për përfaqësuesen e Kosovës, karrierën e ka nisur te FC Aire-le-Lignoni në Gjenevë. “Dëshiroj të falënderoj klubin tim të …

Read More »