Breaking News
Home / Sport (page 20)

Sport

Fenomeni Ronaldo thotë se është tifoz i madh i Interit, flet edhe për Modric e CR7

Braziliani thotë se ardhja e Cristiano Ronaldos është një gjë e mirë për kampionatin italian, ndërsa shpreson që Interi të arrijë rezultate të mira. “Ardhja e CR7 është një gjë e rëndësishme, sepse futbolli italian në periudhën e fundit ka kaluar në një moment jo të mirë dhe ky transferim …

Read More »

Vidal: Është një ëndërr, këtu për të fituar gjithë trofetë e mundshëm

Kiliani tha mezi po pret të fillojë aventurën e tij me klubin spanjoll dhe se do të jap gjithçka në fushë për të fituar trofe. “Të jem i sinqertë unë jam shumë i lumtur. Mezi po pres të filloj stërvitjen me bashkëlojtarët e rinj, të veshi këtë fanellë të famshme …

Read More »

Kasami për tre minuta e mposhti Neuchatelin (Video)

Sion, më 5 Gusht 2018 Pajtim Kasamit i janë dashur vetëm tre minuta për ta mposhtur i “vetëm”, ekipin e FC Neuchatel XAMAX-it, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të dy golat, në minutën e 36-të dhe 39-të, futbollisti shqiptar i shënoi me këmbën e tij të majt. Sioni e fitoi me …

Read More »

Çmenduri me fanellat e Ronaldos, Juve ka shitur aq shumë sa mund të blejë Milanin me paratë e tyre!

Ndonëse në moshën 33-vjeçare portugezi u kushtoji bardhezinjve plot 117 milion euro, si dhe do i pagujnë 30 milion euro në sezon.Por, Cristiano Ronaldo vetëm në një muaj ka bërë aq para sa për të blerë një klub si Milani. Deri më tani bëhet më dije se janë shitur plot …

Read More »

Demhasaj kujdeset për fitoren e Luzernit (Video)

  Luzern, më 4 Gusht 2018 Albian Ajeti te FC Baseli dhe Shkelqim Demhasaj te FC Luzerni aktualisht janë ndër sulemuesit më të mirë në kampionatin zviceran. Shkelqim Demhasaj që këtë sezon i prinë sulmit të FC Luzernit, ai edhe e arsyeton këtë besim të, trajnerit, René Weiler. Të shtunën …

Read More »

Albian Ajeti edhe shënon edhe asiston (Video)

Basel, më 4 Gusht 2018 Pas dy dështimeve, FC Baseli në javën e 3-të të Super Liges së Zvicrës ka gjetur fitoren e parë në sezon. Fitores 4:2 ndaj FC Grasshoppersit i ndihmoi edhe sulmuesi shqiptar Albian Ajeti me një gol dhe asistim, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në minutën e …

Read More »

FC Dardania e Lozanës vijon me përgatitjet për sezonin e ri (Video)

Lozanë, më Gusht 2018 FC Dardania e Lozanës prej para tre javësh ka nisur me përgatitjet për sezonin 2018/19. Isak Aliaj, Kryetar i FC Dardanisë, në prononcimin për albsport.ch dhe radiovala.com, tha se kanë më shumë prioritete në këtë sezon, ndër kryesoret krijimi dhe përforcimi i ekipeve të juniorëve. “Synimi …

Read More »

Higuain arrin në Milano, pritet nga shumë tifozë, shkëmbehen Bonucci dhe Caldara

Marrëveshja mes Milanit dhe Juventusit që përfshin Gonzalo Higuainin, Mattia Caldara dhe Leonardo Bonuccin, ka filluar hapat e parë konkretë. Sulmuesi argjentinas tashmë ka mbërritur në Milano, ku është vendosur në një nga hotelet në qendër të qytetit. 30-vjeçari është pritur nga shumë tifozë, ndërsa nuk ka hezituar të flasë …

Read More »

Gostivari barazon në miqësoren kundër Bregallnicës

Gostivari dhe Bregallnica kanë dhuruar spektakël në miqësoren e sotme të zhvilluar në stadiumin e qytetit të Gostivarit. Dy skuadrat e Ligës së Dytë, njëra Perëndim, e tjetra Lindje, barazuan me shifrat 3:3, ndërsa përveç 6 golave të shënuar për pranishmëve në shkallët e stadiumit ju dhuruan një lojë mjaft …

Read More »

Shkëndija shkruan historinë, kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve

Shkëndija sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra tetovare sonte në transfertën ndaj Sherif Tiraspol barazoi pa gola 0:0, barazim ky që i siguroi skuadrës “kuqezi” një përballje të madhe ndaj Salzburgut të Austrisë. Kjo për …

Read More »