Home / Sport (page 20)

Sport

FC Dardania e Baselit përgatitet në Qipro për sezonin pranveror

Qipro, me 25 Shkurt 2018 Për tu përgatitur sa më mirë për fillimin e sezonit pranveror, ekipi i Dardanisë së Baselit, nga dita e djeshme stërvitet në Aeneas Resort, në Ayia Napa të Qipros, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ekipi do qëndroje një javë në Qipro. Janë paraparë të zhvillohen tre …

Read More »

Rrahim Dakaj është President i ri i FC Ilirisë së Solothurnit

Solothurn, me 25 Shkurt 2018 Rrahim Dakaj është zgjedhur President i ri i FC Ilirisë, klubit të vetëm shqiptar në Kantonin e Solothurnit në Zvicër, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Dakaj vjen në vend të presidentit të deritanishëm, Hasan Kuçi. “Të dy janë anëtarë të bordit për një kohë të gjatë …

Read More »

Pajtim Kasami ribashkohet me ekipn e Sionit

Sion, me 21 Shkurt 2018 Pasi e përfundoi “pushimin” e detyruar të dhënë nga presidenti i klubit Christian Constantin, mesfushori Pajtim Kasami i është ribashkuar ekipit tjetër të FC Sionit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Kasami mungoi të dielën në ndeshjen të cilën e fitoi ekipi i tij kundër Luasannes. Ai …

Read More »

UEFA and the European Commission extend arrangement for cooperation in Brussels

Wednesday 21 February 2018 UEFA and the European Commission today signed a renewed and extended Arrangement for Cooperation. UEFA and the European Commission today signed a renewed and extended Arrangement for Cooperation at the European Commission Headquarters in Brussels, in presence of UEFA President Aleksander Čeferin, EC First Vice-President Frans …

Read More »

Adijat Seferi, talenti shqiptar i SC Karlsruhes në Gjermani (Video)

Karlsruhe, me 20 Shkurt 2018 Në Kraslruhe të Gjermanisë, në klubin më të mirënjohur të këtij qyteti po rritet një talent shqiptar i futbollit. Është Adijat Seferi që po shënon suksese dhe po ngritët e po bëhet një futbollist sa cilësor dhe profesional. Ai është pjesë e Akademisë  Karlsruhe SC …

Read More »