Breaking News
Home / Sport (page 22)

Sport

Braziliani Vinicius Jr. zbret në “Bernabeu”, i pranishëm edhe Fenomeni Ronaldo

Legjenda e futbollit brazilian, i cili është shumë i dashuruar nga miliona tifoz të futbollit ane mbanë Botës, Ronaldo, ka habitur gazetarët kur u paraqit sot në “Santiago Bernabeu” gjatë prezantimit të bashkëpatriotit të tij, Vinicius Zhunior nga ana e drejtuesve të Realit të Madridit. Sulmuesi 18-vjeçar kishte arritur marrëveshje …

Read More »

Ujkani largohet nga futbolli Italian, transferohet te Rizespori në Turqi

Pas 11 viteve karrierë, Samir Ujkani largohet nga futbolli italian. Portieri nga Kosova karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit turk tek skuadra e Rizesporit. Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit turk, Rizespor kishte këmbëngulur për transferimin e Ujkanit. E pas disa javëve negociatave marrëveshja mes palëve është …

Read More »

Neymar zbulon të ardhmen e tij

Pas muajsh plot me spekulime, më në fund Neymar ka zbuluar të ardhmen e tij. Sulmuesi brazilian, në një ceremoni të Institutit Neymar Jr. në Sao Paulo, deklaroi: “Unë do të qëndroj në Paris. E kam një kontratë”. “Shtypi ushqeu lajme të rreme dhe shpiku lajme komike. Spekulojnë shumë. Të …

Read More »

Mbrojtësi Adonis Ajeti huazohet te FC Chiasso

  Chiasso, më 19 Korrik 2018 Mbrojtësi i ri shqiptar, Adonis Ajeti është huazuar te FC Chiasso, në ekipin nga Kantoni i Ticinos, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Ajeti i cili është futbollist i FC St.Gallenit, me ekipin e FC Chiassos e kanë përfshirë edhe opsionin e blerjes. Adonis Ajeti sezonin …

Read More »

Alisson portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit

Alisson Becker është zyrtarisht anëtari më i ri i skuadrës së Liverpool. Ai nënshkruan një kontratë pesë-vjeçare me gjigantin anglez. Liverpool do t’i paguajë Romës plot 75 milionë euro për portierin brazilian, i cili bëhet portieri më i shtrenjtë i historisë së futbollit. (Burimi:Transferimet.net) 583 total views, no views today

Read More »

Shani Tarashaj rikthehet te FC Grasshoppersi në Cyrih (Video)

  Cyrih, më 19 Korrik 2018 Mesfushori sulmues, Shani Tarashaj është rikthyer në klubin ku e ka nisur edhe karrierën, te FC Grasshoppersi i Cyrihut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 23 vjeçari me prejardhje nga Prizreni, me ekipin më të suksesshëm në Zvicër, FC GC-në ka nënshkruar një Kontratë njëvjeçare huazimi, …

Read More »

Fatih Ismaili i bashkohet KF Gostivarit

Fatih Ismaili sezonin e ri futbollistik do të luaj te Gostivari në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë, futbollisti i talentuar shkupjan te Gostivari do të luaj në formë huazimi për një vit, ndërsa me siguri se trajneri Mensur Jakupi me angazhimin e tij ka përfituar në pjesën ofenzive. Ismaili …

Read More »

Vetëm pesë ekipe shqiptare në Zvicër u ngjiten në Liga më lartë në sezonin 2017/18

Cyrih, më 18 Korrik 2018 Në sezonin futbollistik 2017/18, nga 26 ekipe shqiptare që garuan në Ligat e Zvicrës, vetëm pesë skuadra kanë shënuar ngritje në liga më lartë, përcjellin RadioVala.com dhe Albsport.ch. Sukses më të mirë ka shënuar FC Eagles nga Aarau, që nga Liga e 2-të e Aargaut …

Read More »

FC Ilirida e Bernit me ndryshime rrënjësore, synon rikthimin në Ligen e 3-të (Foto)

Bern, më 18 Korrik 2018 FC Ilirida, klubi shqiptar nga Berni, në fillim të sezonit të shkuar 2017/18, i printe kreut të tabelës në Ligen e 3-të të Bern-Jurës, por në fund, klubi u përshëndet nga kjo Lige. Për të rikthyer klubin aty edhe ku ishte, kryetari Murat Lena menjëherë …

Read More »

Denis Agushi kalon në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 17 Korrik 2018 Mesfushori shqiptar, Denis Agushi është promovuar në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 19 vjeçari nga Reçaku, pikërisht në Rapperswil-Jona e ka nisur karrierën si futbollist. Për ekipin nga St. Galleni që garon në Ligen e Dytë të Zvicrës, luajnë edhe …

Read More »