Breaking News
Home / Sport (page 23)

Sport

Kur FC Kosova e Cyrihut kishte nevojë, Enver Osmani u rikthye dhe mbajti në Ligen e Parë të Zvicrës (Video)

Cyrih, më 10 Korrik 2018 Një vit më parë u bë e ditur se Enver Osmani është larguar nga të gjitha pozitat në Klubin e Futbollit FC Kosova e Cyrihut, pas më shumë se dhjetë vite që i kishte kaluar në këtë klub. Edhe pse e kishte konsideruar si kohë …

Read More »

“Për ta kuptuar Shqiponjën dykrenore, vizitojeni Shqipërinë”, sugjerimi i “shqiptaro-zviceranit” për zviceranin e “vërtetë”

St. Gallen, më 7 Korrik 2018 Debatet, diskutimet, kundërshtimet por edhe mbështetja për çështjen e Shqiponjës dykrenore, në Zvicër nuk kanë të ndalur dhe ka marr një hovë shumë të madh, sidomos të mediat kryesore të mëdha në vend. Janë pothuaj se të përditshme shkrimet, intervistat dhe debatet me protagonist …

Read More »

Federata Zvicerane për futbollistët me dy nënshtetësi: Janë dsikutuar ide të ndryshme, nuk është sjell Vendim  

Bern, më 7 Korrik 2018 Federata e Futbollit të Zvicrës me një Komunikatë dhjetë pikëshe ka sqaruar deklaratën e Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj federate Alex Miescherit, për idenë për futbollistët me dy nënshtetësi, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nga FZF-ja (SFV) nuk është folur kjo çështje ndonjëherë dhe se Sekretari …

Read More »

KUR JEMI TE BELGJIKA

Uran Krasniqi KUR JEMI TE BELGJIKA Kjo gjeneratë e Belgjikës po konsiderohet si e dyta më e mira në histori të Kombëtares së Belgjikës. Gjenerata e parë e mirë po llogaritet ajo e viteve 1984-86, e cila kishte shkuar lart në Botërorin e Meksikës. Fakt interesant është se atë Belgjikë, …

Read More »

FC Besa, klubi i shqiptarëve të Winterthurit (Video)

Winthetur, më 3 Korrik 2018 Me gjithë sfidat dhe vështirësitë që kanë kaluar në vite, synimi dhe objektivi për të pasur një klub shqiptarë në Winterthur të Zvicrës nuk ka munguar te dashamirët e futbollit. Gjithmonë janë gjetur format dhe mënyrat se si të jetësohet ky projekt. FC Besa është …

Read More »