Breaking News
Home / Sport (page 28)

Sport

Orhan Mustafi nuk është më pjesë e FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 3 Qershor 2018 Sulmuesi shqiptar nga Kumanova, Orhan Mustafi nuk është më pjesë e ekipit të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala. Siç bëjnë të ditur nga FC Rapperswil-Jona, Mustafi me klubin k pasur një Kontratë gjer më 30 Qershor. Orhan Mustafi verën e kaluar iu bashkuar skuadrës nga Challenge …

Read More »

Granit Çekaj mbetët besnik i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 2 Qershor 2018 Nga klubi i futbollit FC Besa St. Gallen, bëjnë të ditur se sulmuesi i tyre më i mirë Granit Çekaj mbetët besnik i këtij klubi dhe se edhe në sezonin e ardhshëm do të luaj për një nga klubet më të vjetra në Zvicër, …

Read More »

Shtatë talentë shqiptarë me SC Kriensin U15 shpallen Kampion të Zvicrës

Kriens, më 2 Qershor 2018 SC Kriensi, grupmoshat U15 deri në pesëmbëdhjetë vjet, janë shpallur Kampion të Zvicrës në Grupin Lindje, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Këtij suksesi te klubit nga Luzerni, me paraqitjet dhe golat e tyre i kanë kontribuuar edhe shtatë futbollistë shqiptarë, Ensar Huruglica, Jannik Nikaj, Avdi Berisha, …

Read More »

FC Tetova Basel, Kampion të Zvicrës Veriore në Seria B të SFS

Basel, më 2 Qershor 2018 Një vit pas themelimit, klubi i futbollit shqiptar, FC Tetova Basel është shpallur Kampion në Seria B SFFS (Firmat zvicerane dhe klubet sportive të kohës së lirë – Schweizerischen Firmen- und Freizeitsportverband) të Zvicrës Veriore, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. FC Tetova e ka mbyllur …

Read More »

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Ukrainë (Video)

Evian/Francë, më 1 Qershor 2018 Nga sot kanë dal në shitje biletat për ndeshjen miqësore midis Shqipërisë dhe Ukrainës që do të zhvillohet të dielën me 3 Qershor në Francë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet Stade Camille-Fournier, në 74500 Evia. Biletat mund ti gjeni në vegëzen/linkun në vijim: …

Read More »

UEFA Europa League launches edgier brand identity

In anticipation of the new season, the UEFA Europa League will feature a refreshed brand identity. The branding continues to be inspired by the strong bond between players and fans but now has more emphasis on the scale and dynamic nature of the competition. While key elements such as the …

Read More »

Cimran Kurtishi nuk është më trajner në FC Dardania Basel

Basel, më 1 Qershor 2018 Kryesia e klubit të Futbollit Dardania Basel, njoftojnë se trajneri i deritanishëm Cimran Kurtishi nuk është pjesë e ekipit shqiptar, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vijon Njoftimi i plotë i FC Dardanisë “Njëftojmë simpatizuesit, sponsorët dhe dashamirët e klubit FC Dardania se Traineri i Ligës së …

Read More »

Hekuran Kryeziu i bashkohet FC Zurichut

  Cyrih, më 31 Maj 2018 Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu pasi u largua nga FC Luzerni, ai i është bashkuar fituesit të Kupës së Zvicrës, FC Zürichut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet e pesë vjeçari ka nënshkruar Kontratë tre vjeçare me ekipin nga qyteti i Cyrihu, deri më 30 …

Read More »

Volejbollistet e Zvicërs triumfojnë ndaj përfaqësues së Kosovës

Jura/Prishtinë, 26/30 Maj 2018 Përfaqësuesja e Kosovës në Volejboll në kategorinë e femrave është mposhtur nga përfaqësuesja e Zvicrës në të dyja duelet në ndeshjet e Liges Europiane të Volejbollit CEV, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në të dy ndeshjet zviceranet kanë fituar me rezultat 3:0, rezultati i përgjithshëm 6:0. Në …

Read More »