Home / Sport (page 3)

Sport

‘I lost my arm, and I am still part of football…’ (Video)

Maribor, 8 Februar 2018 Every month, as part of its #EqualGame campaign, UEFA is focusing on a player from one of its 55 member associations. This person will be an example of how football promotes inclusion, accessibility and diversity; his or her story will exemplify how disability, religion, sexuality, ethnicity …

Read More »

FC Dardania Basel kërkon futbollistë të rinj për kategoritë Juniorët

Basel, me 5 Shkurt 2018 Ekipi shqiptar nga Baseli, FC Dardania është në kërkim të futbollistëve të rinj me qëllim që të forohen ekipe të reja në kategorinë Juniorët, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Ne kërkojmë fëmijë për më shumë ekipe, në kategorinë Junior B,D,E,F të vitit të lindjes 2002-2008. Kërkojmë …

Read More »

Sulmuesi i ri shqiptar Ilir Zenuni angazhohet te FC Rapperswil-Jona

Rapperswil-Jona, me 2 Shkurt 2018 Ekipi i FC Rapperswil-Jona e ka angazhuar sulmuesin 18-vjeçar nga FC Aarau, Ilir Zenunin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Të dy palët kanë nënshkruar një kontratë për një vjet e gjysmë, deri në Qershor 2019, me një opsion për një vit tjetër. Drejtori sportiv i FCRJ …

Read More »

Maliq Beluli i bashkohet Vëllazërimit të Kërçovës

Kërçovë, me 1 Shkurt 2018 Pas përvojës bukur të mirë të fituar në kampionatin e Kosovës, mesfushori gostivaras rikthehet në Maqedoni, por tashti në ekipin e Vëllazërimit të Kërçovës, përcjell RadioVala. “Nga sot edhe zyrtarishtë pjesë e klubit fudbollistik #KF #VËLLAZËRIMI #Kërcovë ….Faleminderit kryesisë dhe stafit teknik për interesimin dhe …

Read More »

Florian Kamberi huazohet në kampionatin skocez te Hiberniani

Cyrih/Hibernian, me 31 Janar 2018 Klubi zviceran Grasshoppers e ka huazuar deri në fund të sezonit sulmuesin shqiptar, Florian Kamberin në ekipin skocez Hibernian, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Për mua është një klub i madh, një mundësi e madhe dhe unë jam i lumtur që jam këtu”, ka deklaruar 21 …

Read More »

Admir Mehmedi nënshkruan me Wolfsburgun

Admir Mehmedi, sulmuesi gostivaras i Kombëtares së Zvicrës, edhe në katër vitet e ardhshme do të vazhdoje të luan në Bundesligën e Gjermanisë, por tash në një klub të ri, Wolfsburgun, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Mehmedi ka nënshkruar Kontratë katër vjeçare me Wolfsburgun, deri në vitin 2022. 26 vjeçari do …

Read More »

Arijan Qollaku deri në fund të sezonit te FC Schaffhauseni

Schaffhausen, me 30 Janar 2018 Futbollisti 21 vjeçar Arijan Qollaku gjysmën e dytë të sezoni 2017/18 do ta përfundoje në ekipin e FC Schaffhausenit në Challenge League, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka një kontratë deri në gjysmën e vitit 2019 me FC Grasshopper Zürichun. “FC …

Read More »