Breaking News
Home / Sport (page 30)

Sport

Boksieri Nuri Seferi e humbi ndeshjen për Titull (Video)

Liberville/Gabon, më 8 Qershor 2018 Boksieri jonë Nuri Seferi ka pësuar humbje në ndeshjen për titullin Kampion në WBC Frankofone, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në Ringun e Libervilles në shtetin e Gabonit ka fituar vendasi, Taylor Mbika. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch Foto dhe video: YokaSport  2,332 total views

Read More »

Granit Lekaj rikthehet te FC Winterthur i Cyrihut

Winthertur, më 5 Maj 2018 Mbrojtësi shqiptar Granit Lekaj është rikthyer te klubi ku edhe u ngrit si futbollist, në FC Wintherthur në Challenge ligen e Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Lekaj ka nënshkruar Kontratë dy vjeçare me FC Wintherturin. Graniti deri në sezonin 2010/11 ka luajtur për FC Winterthurin, …

Read More »

Orhan Mustafi nuk është më pjesë e FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 3 Qershor 2018 Sulmuesi shqiptar nga Kumanova, Orhan Mustafi nuk është më pjesë e ekipit të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala. Siç bëjnë të ditur nga FC Rapperswil-Jona, Mustafi me klubin k pasur një Kontratë gjer më 30 Qershor. Orhan Mustafi verën e kaluar iu bashkuar skuadrës nga Challenge …

Read More »

Granit Çekaj mbetët besnik i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 2 Qershor 2018 Nga klubi i futbollit FC Besa St. Gallen, bëjnë të ditur se sulmuesi i tyre më i mirë Granit Çekaj mbetët besnik i këtij klubi dhe se edhe në sezonin e ardhshëm do të luaj për një nga klubet më të vjetra në Zvicër, …

Read More »

Shtatë talentë shqiptarë me SC Kriensin U15 shpallen Kampion të Zvicrës

Kriens, më 2 Qershor 2018 SC Kriensi, grupmoshat U15 deri në pesëmbëdhjetë vjet, janë shpallur Kampion të Zvicrës në Grupin Lindje, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Këtij suksesi te klubit nga Luzerni, me paraqitjet dhe golat e tyre i kanë kontribuuar edhe shtatë futbollistë shqiptarë, Ensar Huruglica, Jannik Nikaj, Avdi Berisha, …

Read More »