Breaking News
Home / Sport (page 32)

Sport

KF Shkëndija fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll

Strumicë, më 23 Maj 2018 KF Shkëndija e Tetovës është fituese e Kupës së Maqedonisë në Futboll në sezonin 2017/18. Në finalen e zhvilluar në Strumicë, Shkëndija e fitoi Pelisterin me rezultat 3:0. Visar Musliu shënoi dy gola, ndërsa një gol shënoi Besart Ibraimi. Ky është trofeu i dytë i …

Read More »

Osmani dhe Hasani janë optimist për finalen e Kupës

Shkup, më 22 Maj 2018 Trajneri Osmani dhe kapiteni Hasani në konferencën zyrtare për shtyp u shprehën optimist për të fituar Kupën, ndërsa edhe trajneri i Pelisterit, Nexhat Husein vlerësoi Shkëndijën favorit të madh. Kuqezinjtë janë optimistë për të mbyllur me dy trofe sezonin garues 2017/2018. Pas titullit më bindës …

Read More »