Breaking News
Home / Sport (page 38)

Sport

Diaspora merr tre pikët e para në Pranverë

Delemont/Jura, me 25 Mars 2018 FC Diaspora merr tre pikët e para në nisje të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi shqiptar ka fituar në terren të FC Chevenezit, me rezultat 2:3. Kadri Hamzai, Bujar Bega dhe Valentin Tobler janë treshja e golashënuesve për FC Diasporën. Pas trembëdhjetë ndeshjeve, …

Read More »

Rexhep Islami kurorëzon fitoren e dytë në boksin Amator

Volketswil, me 24 Mars 2018 Rexhep Islami ka ngadhënjyer në ndeshjen e dytë të boksit Amator, kundër Georgios Poulpoulos në mbrëmjen e luftërave të zhvilluar të Shtunën në mbrëmje në Volektswil të Cyrihut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Falënderim i parë i takon All-llahut që më dha forcën dhe mundësit të …

Read More »

Muharrem Hasani MUKI rikthehet me fitore (Video)

Volketzwil, me 25 Mars 2018 Kik Boksieri shqiptar, Muharrem Hasani MUKI është rikthyer me fitore në Ring në ndeshjen e parë pas dy vitesh, përcjell ALBANIAN FIGHT MAGAZINE, transmetojnë RadioVala dhe Albsport.ch. Muki në Volketswil mposhti serbin Zoran Spajic. Në matjet zyrtare, Muharrem Hasani kishte 99.2KG kurse kundërshtari i tij …

Read More »

FC Iliria e Solothurnit një ndeshje largë finales së Kupës së Kantonit

Solothurn, me 23 Mars 2018 FC Iliria e Solothurnit ëshë përpara suksesit tjetër Historik, kualifikimin në finale e Kupës së Kantonit, Trofe të cilën njëherë tashmë e kanë fituar në sezonin 2015/16, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi Shqiptar ndeshjen Gjysmëfinale e zhvillon të Mërkurën me 28 Mars, kundër konkurrentit kryesor …

Read More »