Breaking News
Home / Sport (page 39)

Sport

Refuzohet ankesa për suspendimin e Imran Bunjakut të FC Schaffhausenit

Schaffhausen, me 22 Mars 2018 Ankesa e klubit të FC Schaffhausenit drejtuar Federatës Zvicerane të Futbollit për pezullimin me tre ndeshje mos lojë të Imran Bunjakut është refuzuar, përcjellin RadioVala dhe Alsport.ch 25 vjeçari Imran Bunjaku u ndëshkuar me karton të Kuq në ndeshjen e kampionatit në Ligën e dytë …

Read More »

FC Luzerni mban Idriz Vocën deri në vitin 2021

Luzern, me 21 Mars 2018 Klubi i FC Luzernit ka bërë të ditur se e ka vazhduar bashkëpunimin me mesfushorin shqiptar nga Kosova, Idriz Vocën deri në Qershor të vitit 2021, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ne jemi të kënaqur për të njoftuar se FCL ka vazhduar kontratën me Idriz Vocën …

Read More »

FC Kosova e Cyrihut siguron vend në garat e Kupën e Zvicrës

Cyrih, me 18 Mars 2018 Me fitoren 2:1 ndaj FC Wettswil-Bonstetten, FC Kosova e Cyrihut ka siguruar vend në raundin kryesor të Kupës së Zvicrës, që do të nisin në Vjeshtë të këtij viti, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Deri në minutën e 65-të, mysafirët kishin epërsinë 0:1 të krijuar me …

Read More »

Përbërja e re e Kryesisë së UKSHFZ-së

Cyrih, me 18 Mars 2018 Në kuvendin zgjedhor të Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, është zgjedhur Kryesia e re prej 8-të anëtarëve, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Kryesia e re e Unionit perbehet nga Feti Demoli kryetar, Rini Dauti nënkryetar, Fatmir Osmani sekretar/nenkryetar si dhe anetaret Ise Lokaj, …

Read More »