Home / Sport (page 4)

Sport

The 42nd Ordinary UEFA Congress will take place in Bratislava

The 42nd Ordinary UEFA Congress will take place on Monday 26 February 2018 at the Incheba Expo, Viedenská cesta 3-7, in Bratislava, Slovakia. The Congress, which is UEFA’s supreme governing organ, meets annually and is made up of representatives from each of UEFA’s 55 member associations. The event will start …

Read More »

Portieri Zamir Rasimi i FC Willit në KF Dardaninë e St. Gallenit

St.Gallen, me 27 Janar 2018 Drejtuesit e Klubit të Futbollit Dardania nga St. Galleni kanë angazhuar nga ekipi i dytë i FC Willit, portierin Zamir Rasimi, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ne e mirëpresim ngrohtësisht Zamirin dhe i deshirojmë atij shumë fat KF Dardaninë”, thuhet në njoftimin e klubit shqiptar nga …

Read More »

Fitim Sadriji me Zvicrën përballë Brazilit

Santos/Brazil, me 26 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës e Futbollit në Rërë, nesër dhe pasnesër me 27 dhe 28 Janar, do të jetë mysafir i Kampionit të Botës, Brazilit. Për zviceranët do të luaje edhe futbollisti shqiptar, Fitim Sadriji, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshjet do të luhen në qytetin e …

Read More »

Albin Sadrijaj rikthehet te FC Zürichu

Cyrih, me 25 Janar 2018 Albin Sadrijaj, është rikthyer në Super Ligën e Zvicrës, te FC Zürichu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet vjeçari Sadrijaj në sezonin vjeshtor kaloi nē ekipin e Ligës së Dytë të Zvicrës, Challenge League, te FC Wohlleni ku zhvilloi vetëm një ndeshje ndaj FC Aaraus. Për …

Read More »

Zvicra do ta nis me Islandën dhe do ta mbaron me Belgjikën

Lozanë, me 24 Janar 2018 Zvicra do të zhvilloje katër ndeshje në UEFA Ligën e Kombeve në vjeshtën e 2018-ës. Në grupin me Belgjikën dhe Islandën, Zvicra do ta nis islandezët që ishin befasia e Kampionatit Europian Francë 2016. Ndeshja do të luhet me 8 Shtator 2018 në Zvicër. Ndeshjen …

Read More »