Breaking News
Home / Sport (page 40)

Sport

Albian Ajeti e kthen në rrugën e fitoreve FC Baselin (Video)

Basel, me 18 Mars 2018 Është futbollisti shqiptar, Albian Ajeti që më golin e tij në minutën e 69-të, i ka sjellë fitoren e parë ekipit të FC Baselit pas një muaj e tetë ditë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Stocker, njëzet minuta para mbylljes së takimit, pasoi për Ajetin i …

Read More »

Sefer Seferi regjistron fitoren e 23-të në Karrierë

Vjenë, me 16 Mars 2018 Sefer Seferi ka regjistruar fitoren e 23-të në Karrierë në boksin Profesional, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kundërshtari i Seferit në Vjenë ishte hungarezi Laszlo Hubert. K.S @RadioVala @Albsport.ch 1,662 total views, no views today

Read More »

FC Prishtina kapërceu pengesën e parë në sezonin pranveror (Video)

Bern, me 10 Mars 2018 FC Prishtina e Bernit ka kapërcyer pengesën e parë në fillim të sezonit pranveror në Ligën e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Me rezultat bindës 4:2, ekipi shqiptar mposhti FC Alschwilin në ndeshjen e zhvilluar në Bodenweid në Bern. Mysafirët të parët …

Read More »

Valon Fazliu bën gol të bukur nga gjuajta e lirë (Video)

Rapperswil-Jona, me 8 Mars 2018 Valon Fazliu ka shënuar një gol të bukur nga gjuajtja e lirë kundër ekipit të FC Aaraut në ndeshjen e javës së 23-të të Challenges ligës së Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në minutën e 8-të, mesfushori sulmues Valon Fazliu në minutën e 8-të e …

Read More »