Breaking News
Home / Sport (page 41)

Sport

Denis Markaj do të mungon një ndeshje te FC Wintherturi

Winthertur, me 7 Mars 2018 Për shkak të kartonit të Verdh të dhe Kuq të marr në ndeshjen kundër Neuchâtel Xamax në ndeshjen e e Challenge ligës së Zvicrës, mbrojtësi Denis Markaj do të mungoje te ekipi i FC Wintherturit në takimin ndaj Chiassos, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Markaj në …

Read More »

UEFA makes new donation of €100,000 to ICRC

Published: 06 March 2018 010 – Kevin De Bruyne was named in UEFA.com Fans’ Team of the Year 2017 UEFA will mark 11 years of helping Afghan landmine victims on Wednesday when Manchester City FC midfielder Kevin De Bruyne presents a cheque for €100,000 to the International Committee of the Red Cross (ICRC). …

Read More »

“Kimbo” gati për ndeshjen e ditës së Shtunë (Video)

Luzern, me 6 Mars 2018 Katër ditë para ndeshje për titullin ISKA SM kundër serbit Branko Kojic, Kik Boksieri Sazan Memedi Kimbo shprehet i gatshëm për këtë luftë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet më qytetin e Luzernit, me 10 Mars 2018 @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch 4,554 total views, …

Read More »

Behind the scenes at the UEFA Match Command Centre (Video)

Monday 5 March 2018 The Match Command Centre allows UEFA to liaise with their counterparts across all match venues to ensure safety, security and a broadcast output of the highest quality. The UEFA Champions League is one of the world’s most watched and attended sporting events. Paramount to its success …

Read More »

Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Trübbach, me 4 Mars 2018 Shtatë gola janë shënuar në takimin miqësor midis ekipeve shqiptare, FC Bashkimit 99 dhe KF Labinotit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Të parët kanë kaluar mysafirët në epërsi në minutën e 16-të. Vendasit e barazojnë rezultatin në minutën e 27-të. Ekipi i KF Labinotit pesë minuta …

Read More »

Sezoni pranveror nisi me fitore për Gostivarin

Kërçovë, me 5 Mars 2018 Goli i Florent Osmanit ka mjaftuar që Gostivari të fiton tre pikët e para në fillim të sezonit pranveror në ligën e dytë Perëndimore të Maqedonisë në Futboll. Gostivari e mundi Vëllazërimin e Kërçovës me rezultat 0:1. @K.S @RadioVala 1,279 total views, no views today

Read More »