Breaking News
Home / Sport (page 41)

Sport

Eris Abedini kthehet te FC Lugano

Lugano, me 28 Mars 2018 FC Lugano ka rikthyer menjëherë në ekip, mesfushorin shqiptar Eris Abedinin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Abedini ishte i huazuar te ekipi tjetër nga Ticino, FC Chiasso. Nëntëmbëdhjetë vjeçari Eris Abedini ka akoma një Kontratë deri në Qershor të vitit 2021 me ekipin Bardhë e Zi …

Read More »

Bujar Lika: Krenar dhe i lumtur që debutova me Kombëtaren Shqiptare

Tiranë/Cyrih, me 27 Mars 2018 Bujar Lika regjistroi ndeshjen e parë me Kombëtaren Shqiptare të Futbollit. 25 vjeçari Lika debutoi për me fanellën e Kombëtares në humbjen 0:1 ndaj Norvegjisë. “Krenar dhe i lumtur që debutova me Kombëtaren Shqiptare”, shkruan Bujar Lika. Lika aktualisht luan për ekipin e FC Grasshopersit …

Read More »

Taipi: I lumtur që debutova me fanellën e përfaqësueses së Kosovës

Paris, me 27 Mars 2018 Mesfushori i FC Grasshopersit të Cyrihut, Gjelbrim Taipi shprehet i lumtur me debutimin në përfaqësuesen e Kosovës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Gjelbrim Taipi e filloi ndeshjen në ekipin e parë të Kosovës kundër Burkina Fasos të zhvilluar në Paris, të cilën përfaqësuesja Kosova e fitoi …

Read More »

Diaspora merr tre pikët e para në Pranverë

Delemont/Jura, me 25 Mars 2018 FC Diaspora merr tre pikët e para në nisje të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi shqiptar ka fituar në terren të FC Chevenezit, me rezultat 2:3. Kadri Hamzai, Bujar Bega dhe Valentin Tobler janë treshja e golashënuesve për FC Diasporën. Pas trembëdhjetë ndeshjeve, …

Read More »

Rexhep Islami kurorëzon fitoren e dytë në boksin Amator

Volketswil, me 24 Mars 2018 Rexhep Islami ka ngadhënjyer në ndeshjen e dytë të boksit Amator, kundër Georgios Poulpoulos në mbrëmjen e luftërave të zhvilluar të Shtunën në mbrëmje në Volektswil të Cyrihut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Falënderim i parë i takon All-llahut që më dha forcën dhe mundësit të …

Read More »