Breaking News
Home / Sport (page 42)

Sport

Muharrem Hasani MUKI rikthehet me fitore (Video)

Volketzwil, me 25 Mars 2018 Kik Boksieri shqiptar, Muharrem Hasani MUKI është rikthyer me fitore në Ring në ndeshjen e parë pas dy vitesh, përcjell ALBANIAN FIGHT MAGAZINE, transmetojnë RadioVala dhe Albsport.ch. Muki në Volketswil mposhti serbin Zoran Spajic. Në matjet zyrtare, Muharrem Hasani kishte 99.2KG kurse kundërshtari i tij …

Read More »

FC Iliria e Solothurnit një ndeshje largë finales së Kupës së Kantonit

Solothurn, me 23 Mars 2018 FC Iliria e Solothurnit ëshë përpara suksesit tjetër Historik, kualifikimin në finale e Kupës së Kantonit, Trofe të cilën njëherë tashmë e kanë fituar në sezonin 2015/16, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi Shqiptar ndeshjen Gjysmëfinale e zhvillon të Mërkurën me 28 Mars, kundër konkurrentit kryesor …

Read More »

Refuzohet ankesa për suspendimin e Imran Bunjakut të FC Schaffhausenit

Schaffhausen, me 22 Mars 2018 Ankesa e klubit të FC Schaffhausenit drejtuar Federatës Zvicerane të Futbollit për pezullimin me tre ndeshje mos lojë të Imran Bunjakut është refuzuar, përcjellin RadioVala dhe Alsport.ch 25 vjeçari Imran Bunjaku u ndëshkuar me karton të Kuq në ndeshjen e kampionatit në Ligën e dytë …

Read More »

FC Luzerni mban Idriz Vocën deri në vitin 2021

Luzern, me 21 Mars 2018 Klubi i FC Luzernit ka bërë të ditur se e ka vazhduar bashkëpunimin me mesfushorin shqiptar nga Kosova, Idriz Vocën deri në Qershor të vitit 2021, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ne jemi të kënaqur për të njoftuar se FCL ka vazhduar kontratën me Idriz Vocën …

Read More »