Breaking News
Home / Sport (page 42)

Sport

FC Diaspora fiton miqësoren me FC Besën e Bielit

Biel, me 4 Mars 2018 Dy ekipet shqiptare fqinje, FC Besa e Biel/Biennit dhe FC Diaspora e Delemontit kanë zhvilluar ndeshje miqësore, ku kanë ngadhënjyer mysafirët me rezultat 2:5. K.S @Radio Vala @Albsport.ch 1,249 total views, no views today

Read More »

KF Bashkimi Siebnen përgatitet në Spanjë (Video)

Benicasim, Spanjë, me 3 Mars 2018 Ekipi i KF Bashkimit (SC Siebnen) të Siebnenit po qëndron në Benicàssim të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore para fillimit të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. KF Bashkimi garon në Grupin e 2-të të ligës së 4-r të Cyrihut. K.S @RadioVala @Albsport.ch …

Read More »

Lika mungon sonte ndaj FC Lausannes

Cyrih, me 3 Mars 2018 Mesfushori i Grashoppersit, Bujar Lika do të mungoje sonte në ndeshjen e kampionatit kundër FC Lausannes, për shkak të kartonëve, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Prej ardhjes nga klubin nga Cyrihu, Bujar Lika ka qenë titullar në formacion te ekipi i Murat Yakinit. Ndeshja midis Grasshoppersit …

Read More »

Ekskluzive, Egzon Maliqaj në Prill debuton në boksin Profesional

Gebensdorf, me 3 Mars 2018 Egzon Maliqaj në një deklaratë Ekskluzive për RadioVala dhe Albaport.ch ka zbuluar se në muajin Prill të këtij viti do të debutoj në Boksin Profesional. “Është zyrtare, pas 117 luftrave amatore dhe suksese të shumta, kaloj në boksin profesional. Më 7 prill, unë jap debutimin …

Read More »

Zvicerani Bernard Challendes përzgjedhës i ri i Kosovës

Prishtinë, me 2 Mars 2018 Zvicerani Bernard Challandes sot nga Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është prezantuar përzgjedhësi i ri i Kombëtares së Kosovës. “Me këtë rast është bërë edhe nënshkrimi i kontratës dyvjeçare, derisa debutimin e tij në Kombëtaren e Kosovës, Challandes do ta ketë …

Read More »

Enis Ramadani i FC Rapperswil-Jonas huazohet te SC Kriensi

Kriens, me 1 Mars 2018 Enis Ramadani, mesfushori 26 vjeçar i FC Rapperswil-Jonas është huazuar deri në fund të sezonit te ekipi i ligës së parë Promotion të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ramadani te ekipi nga St. Galleni ka luajtur tre ndeshje këtë sezon në Challenge Ligë. @Kasam Selimi …

Read More »

FC Dardania e Baselit fiton miqësoren e parë në Qipro

Qipro, me 1 Mars 2018 FC Dardania e Baselit ka fituar ndeshjen e parë kontrolluese në fazën përgatitore që është duke e zhvilluar në Qipro, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Loja e parë testuese në Qipro ku lojtarët tanë treguan një lojë shumë të bukur ku kundërshtari nuk pati asnjëherë mundësi …

Read More »

Mbrojtësi Arijan Qollaku dënohet me dy ndeshje mos lojë

Schaffhausen, me 28 Shkurt 2018 Mbrojtësi i krahut të djathtë të Schaffhausenit, Arijan Qollaku është dënuar me dy ndeshje mos lojë për shkak të përjashtimit nga loja me karton të Kuq në ndeshjen kundër FC Willit (1:2), përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Qollaku u ndëshkua më karton të Kuq pasi që …

Read More »