Breaking News
Home / Sport (page 48)

Sport

KF Gostivari sot ndeshje kontrolluese me Teteksin

Gostivar, me 18 Shkurt 2018 KF Gostivari sot me fillim në ora 13:00, në stadiumin e qytetit në Gostivar kundër Bregallnicës do ta zhvilloje ndeshjen e parafundit kontrolluese para fillimit të sezonit pranveror. Ndërkaq, ndeshja e radhës zhvillohet me 24 Shkurt ndaj Bregallnicës. @Kasam Selimi @RadioVala  1,687 total views

Read More »

Young Boysi huazon Taulant Seferin te FC Wohleni

Bern, me 17 Shkurt 2018 Pas rikthimit nga lëndimi, futbollisti kumanovar Taulant Seferi është lejuar nga klubi i tij BSC Young Boys që të luaj deri në fund të sezonit në ekipin e ligës së dytë të Zvicrës, Challenge League, FC Wohlen, shkruajnë RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesi 21 vjeçar pas …

Read More »

Investigation into KF Skënderbeu

Komunikatë për media: @UEFA Media releases: @ UEFA Published: 16 February 2018 007 – UEFA conducts an investigation into the involvement of the Albanian club in match-fixing UEFA is presently conducting an investigation into the involvement of the Albanian club KF Skënderbeu in match-fixing. The investigation is largely based on …

Read More »

Florian Berisha huazohet te FC Stade Nyonnais

Nyon, me 15 Shkurt 2018 Ekipi i FC Servettes e ka huazuar deri në fund të sezonit mesfushorin shqiptar, Florian Berisha te ekipi i FC Stade Nyonnais, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. FC Stade Nyonnais luan në Promotion Ligën e Zvicrës dhe aktualisht janë në vend të dytë në tabelë. Në …

Read More »

Sfida e radhës e boksierit Rexhep Islami me 24 Mars

Lengnau, me 14 Shkurt 2018 Sfida e radhës e boksierit strugan Rexhep Islami është me 24 Mars përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Për tu stërvitur sa më mirë për ndeshjen në Turneun e boksit që do të zhvillohet në Volketswil, Rexhep Islami përveç përgatitjeve në Bern, ai shkon edhe në qytetin …

Read More »

Ajeti: Kundër Manchester Cityt ndeshje e rëndë

Basel, me 13 Shkurt 2018 Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, sulmuesi i Baselit, Albian Ajeti ka bërë të ditur se ndeshja kundër Manchester Cityt ka qenë e rëndë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Postimi i Ajetit: 20 min VS Man City Difficult game! #FCBasel #UCL Albian Ajeti …

Read More »