Breaking News
Home / Sport (page 48)

Sport

Shqipëria do ta nis me Izraelin, ja kalendari i ndeshjeve

Lozanë, me 24 Janar 2018 Shqipëria ndeshjen e parë në UEFA Ligën e Kombeve do ta zhvilloje ndaj Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Loja do të luhet me 7 Shtator 2018, me fillim në ora 20:45. Ndeshja e dytë do të luhet mbas tre ditëve, me 10 Shtator në Skoci. …

Read More »

FC Besa Biel/Bienne përfocohet me tre futbollistë me përvojë

Biel/Bienne, me 23 Janar 2018 Drejtuesit e klubit të futbollit Besa nga Biel/Bienni e kanë shfrytëzuar më së miri afatin kalimtar të Janarit, duke u përforcuar me tre futbollistë me përvojë nga Liga e 2-të. Menxheri i FC Besës, Agron Velija në prononcimin Ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, tha se …

Read More »

Mr.Futboll, ekipi Fitues i turneut të FC Dardanisë së Baselit

Basel, me 21 Janar 2018 Ka përfunduar turneu i 3-të Tradicional në Futsal organizuar nga FC Dardania në Basel dhe fitues ka dalë ekipi Mr. Futboll, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendin e dytë dhe të tretë e kanë fituar FC Kosova dhe Klybeck Cafe&Bar. Ekipi më ferplay është zgjedhur Papa …

Read More »