Breaking News
Home / Sport (page 49)

Sport

Sazan Kimbo Memedi do të ringjitet për titullin ISKA SM

Aargau, me 13 Shkurt 2018 Kik Boksier Sazan Memedi e ka konfirmuar, që me 10 Mars ringjitet në Ring, kësaj here për të luftuar për titullim ISKA SM, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Unë luftoj kundër Branko Kojic nga Serbia. Ekipi im dhe unë jemi duke u për këtë ndeshje. Jam …

Read More »

Lufta e ardhshme e Sefer Seferit në Austri

Bern, me 12 Shkurt 2018 Luftën e ardhshme dhe të parën në vitin 2018, boksieri gostivaras i peshave të rënda, Sefer Seferi do ta zhvillone me 16 Mars 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kundërshtari i Seferit është Vikapita Meroro dhe ndeshja do të luhet me në Hallmann Dome në Vjenë …

Read More »

Andi Zeqiri shënon por Young Boysi nuk lejon befasi (Video)

Lozanë, me 11 Shkurt 2018 Andi Zeqiri ka shënuar ndaj liderit të Super Ligës së Zvicrës, BSC Young Boysit në ndeshjen e javës së 21-të. Por goli i Zeqirit nuk e ka shpëtuar Lausannen nga humbja e thellë 1:4 në terren vendas. Mysafirët nga Berni krijuan një epërsi të paarritshme …

Read More »

‘I lost my arm, and I am still part of football…’ (Video)

Maribor, 8 Februar 2018 Every month, as part of its #EqualGame campaign, UEFA is focusing on a player from one of its 55 member associations. This person will be an example of how football promotes inclusion, accessibility and diversity; his or her story will exemplify how disability, religion, sexuality, ethnicity …

Read More »

FC Dardania Basel kërkon futbollistë të rinj për kategoritë Juniorët

Basel, me 5 Shkurt 2018 Ekipi shqiptar nga Baseli, FC Dardania është në kërkim të futbollistëve të rinj me qëllim që të forohen ekipe të reja në kategorinë Juniorët, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Ne kërkojmë fëmijë për më shumë ekipe, në kategorinë Junior B,D,E,F të vitit të lindjes 2002-2008. Kërkojmë …

Read More »