Breaking News
Home / Sport (page 5)

Sport

Eris Abedini deri në verë të 2020-ës në Winthertur

E Shtunë, 5 Janar 2019 Mesfushori Eris Abedini është lëvizja e parë e futbollistëve shqiptarë në futbollin superior në Zvicër,në afatin kalimtar të dimrit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Abedini në formë huazimi ka kaluar nga ekipi i Super Ligës së Zvicrës, FC Lugano në ekipin e Brack Challenge …

Read More »

FC Eagles Aarau: 2018-ta ishte vit i madh, klubi është rritur shumë

E Premte, me 4 Janar 2019 Për FC Eagles-in, klubi shqiptar nga Aarau viti 2018-të ishte vit i madh dhe me shumë rritje, thuhen në mesazhin e “Shqiponjave”, në mesazhin drejtuar sponsorëve, tifozëve dhe anëtarëve të klubit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch “Shqiponjat dëshirojnë të falënderojnë të gjithë sponsorët, …

Read More »

Demolli: UKSHFZ-ja u dëshiron një vit plotë suksese klubeve shqiptare në Zvicër

E Mërkurë, me 2 Janar 2019 Kryetari i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demolli në mesazhin me rastin e ndërrimit të motmoteve, uron klubet shqiptare në Zvicër për një vit plotë suksese dhe të shëndetshëm, njofton albinfo.ch dhe radiovala.com. “Filluam një vit të ri të cilin …

Read More »

Fillim i ri me ekip të ri për automobilistin Jasin Ferati, qëllimi mbetët i njëjtë

E Martë, me 1 Janar 2019 Për automobilistin e ri shqiptar në Zvicër, Jasin Feratin viti i ri 2019, do të nis me një fillim të ri dhe gjithashtu edhe me ekip të ri, por me qëllim të njëjtë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Tash e tutje, 15 vjeçari …

Read More »

Gjelbrim Taipi shpreson që viti 2019-të do jetë akoma më i mirë

E Martë, me 1 Janar 2019 Mesfushori i Kosovës dhe i ekipit të FC Grasshoppers Cyrih-ut, Gjelbrim Taipi në mesazhin e tij për ndërrimin e viteve, uron që viti i ri 2019 të jetë edhe më i mirë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Shpresoj që 2019 do jetë një …

Read More »

Bekim Zogaj gjykoi 45 ndeshje futbolli në vitin 2018

E Hënë, 31 Dhjetor 2018 Bekim Zogaj është një emër i njohur në fushën e futbollit, qoftë këtu në Zvicër, në trojet shqiptare, por edhe më gjërë në Europë. Paraqitjet e tija në vitin 2018 thuaj se ishin të përjavshme. Si ndihmës gjyqtar i parë, ai gjykoi 45 ndeshje, në …

Read More »

Dy futbollistët, krenaria e Gostivarit (Foto)

E Diel, me 30 Dhjetor 2018 Dy futbollistët, krenaria e Gostivarit Ylli i tanishëm Admir Mehmedi dhe Roni Sinani, ylli i së ardhmës! @Kasam Selimi @radiovala.com 10,143 total views, no views today

Read More »

FC Tetova e Basel-it e arrin qëllimin, do të fillon të garoj nga Liga e 5-të e Zvicrës Veriperëndimore

E Shtunë, 29 Dhjetor 2018 Viti 2018-të për FC Tetovën e Basel-it përfundon me sukses historik. Klubi shqiptar i themeluar në vitin 2017-të, arriti gjatë një viti të shënoje dy sukses, dy arritje dhe synime. Fillimisht gjatë verës, FC Tetova u shpall Kampion i Zvicrës në Seria B SFFS (Firmat …

Read More »

Kontrollet e Antidopingut të Zvicrës për Sefer Seferin edhe njëherë negative

E Premte, 28 Dhjetor 2018 Një muaj më parë, boksierin shqiptar Sefer Seferin, befasishëm në orët e mëngjesit e vizituan nga Antidopingu i zviceran, ndërsa një muaj më vonë, ai ka pranuar edhe rezultatin. Kontrollet kanë qenë edhe njëherë negative, pra në të mirë të Seferit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com …

Read More »

Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)

E Mërkurë, me 26 Dhjetor 2018 Egzon Maliqaj në pranverën e këtij viti debutoi në boksin Profesional. Në sfidë e katërt dhe të fundit të vitit 2018, boksieri 27 vjeçar, fitoi përballë kundërshtarit të tij ukrainas, Roman Zichenko, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Boksieri shqiptar e dominoi lojën dhe …

Read More »