Breaking News
Home / Sport (page 50)

Sport

Mergim Brahimi nga Grasshopperi kalon në Panionis të Athinës

Cyrih/Athinë, me 14 Janar 2018 Mesfushori nga Kosova, Mergim Brahimi nga ekipi Kampionati Zviceran në Futboll kalon në Kampionatin Grek, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com. Brahimi ka nënshkruar me ekipin nga kryeqendra greke Athina, Panionisi. Pas rikthimit në Grasshopper Club Zürich, 25 vjeçari Mergim Brahimi ka luajtur 65 ndeshje, 53 në …

Read More »

Talenti shqiptar i FC Biel/Biennit, Auron Murtaj (Video)

Auron Murtaj 01.01.2008 ( 10 Vjet ) Madhësia: 1.45m Klubi aktual : FC Biel / Bienne Academy U-11 Pozicioni : Sulmues Pikat e forta: I fort fizikisht, pasion dhe vullnet, shpejtësi, teknik, maksimum në loje, i fortë me Top, goditje të fortë. Auron Murtaj ka një Talent të jashtëzakonshëm, në …

Read More »

Naser Aliji testohet nga Grasshopper Club Zürich

Cyrih, me 11 Janar 2018 Mbrojetësi i krahut të Majtë, Naser Aliji do të testohet nga klubi zviceran i Super Ligës, FC Grasshopper Club Zürich, njofton SFL, përcjellin RadioVala dhe Albsport.Ch. Njëzet e katër vjeçari nga Kumanova nga muaji Gusht i vitit 2017 nuk ka Kontratë me asnjë klub. Për …

Read More »

UEFA.com Fans’ Team of the Year 2017 announced

001 – A new record of almost 8.8 million votes was set A host of stellar names feature in a star-studded UEFA.com Fans’ Team of the Year 2017. A grand total of 8,779,639 million votes were cast by supporters around the world, an increase of over 1.6 million on the …

Read More »

Amir Shafi emërohet Ndihmë Trajner në ekipin e dytë të FC Wilit

Wil, me 10 Janar 2018 Pas tre muajve në detyrën Trajner i ekipit deri në dymbëdhjetë vjet U12 të FC Willit, drejtuesit e skuadrës, trajnerit shqiptar Amir Shafi ia kanë besuar një detyrë të re dhe më të vështirë, Ndihmës Trajner i ekipit U20, përcjellin Ekskluzivisht RadioVala dhe Albsport.ch. Shafi …

Read More »

Hokeisti Alban Rexha transferohet në Ligën e Dytë të Zvicrës

Olten, me 8 Janar 2018 Hokeisti shqiptar Alban Rexha nga ekipi EHC Chur Capricorns nga MySports League është transferuar në ekipin e Swisss Ligës së Zvicrës në Hokej, EHC Olten, përcjellin RadioVala Albsport.ch. Nga Sezoni 2018/19, sulmuesi Alban Rexha do ti bashkohet EHC Oltenit dhe ka nënshkruar Kontratë njëvjeçare me …

Read More »

Dardan Maksutaj edhe dy gola në llogarinë e Futsal Minervas

Fribourg, me 7 Janar 2018 Futsal Team Fribourg Old Fox është mundur nga Futsal Minerva me rezultat 0 : 11, ku luajnë edhe dy futbollistët shqiptarë, Dardan Maksutaj dhe Durim Racaj. Dardan Maksutaj kanë shënuar dy gola për kryeqytetasit, në minutën e 9 dhe 40-të. Me dy golat e fundit, …

Read More »