Home / Sport (page 50)

Sport

Stadiumi i Gostivarit do bëhet me kushte bashkëkohore

Gostivar, me 10 Shtator 2017 Viti 2015 shënoi fillimin e modernizimit të stadiumit të qytetit në Gostivar. Me vendim të kryetarit Bejta filloi ndërtimi i tribunës në Stadiumin e madh të qytetit, një nevojë dhe kërkesë e kahmotshme e sportistëve dhe dashamirëve të sportit, njofton Flaka. Gjatë inagurimit të punimeve …

Read More »

Tani Biletat për ngjarjet sportive mund ti siguroni te faqja Jamatu.com

JAMATU FLET SHQIP Njoftoj të gjitha klubet SOPRTIVE , Futboll, Basketboll,etj që veprojnë në Republikën e Shqipërisë, Republikën e Kosovës, Republikën e Maqedonisë, konfederatën e Zvicrës si dhe të gjitha vendet Europiane, apo kudo nëpër botë, që tani keni mundësi që biletat dhe kalendarët e ndeshjeve ti postoni në faqet …

Read More »

Shqiponjat e Aarau-t, FC Eagles fitojnë bindshëm në mesajvë

Aarau, me 6 Shtator 2017 Ekipi shqiptar në Ligën e Dytë të Aargau-t, FC Eagles Aarau në mesjavë ka fituar bindshëm, me rezultat 4:0 ndaj FC Spreintbach, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Shqiponjat nga Aarau fitoren e kanë siguruar në 45-ë minutat e para. Arijan Gashi në minutën e 14-të …

Read More »